W Ząbkowicach Śląskich otwarto Lokalne Centrum Biznesu

Jarosław Wrona, PP | Utworzono: 2023-09-19 09:25 | Zmodyfikowano: 2023-09-19 09:25
W Ząbkowicach Śląskich otwarto Lokalne Centrum Biznesu - fot. Jarosław Wrona
fot. Jarosław Wrona

Jak powiedział Radiu Wrocław Piotr Wojtyczka, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, spółka kładzie nacisk na to, by biznes rozwijał się w sposób zrównoważony, nie tylko w dużych aglomeracjach:

– Ząbkowice Śląskie słyną z tego, że są niezwykle atrakcyjne pod kątem turystycznym. Jestem przekonany i mam nadzieję, że będą atrakcyjne także ze względów biznesowych, ze względu na to, że będą kojarzyły się z przedsiębiorczością. Wielu ludzi nie będzie musiało szukać pracy we Wrocławiu, czy w jakiejkolwiek innej miejscowości.

Jak zdradził Piotr Wojtyczka, hala została zagospodarowana już w ponad 50 procentach. Jej budowa kosztowała blisko 23 mln złotych.

Poseł Marcin Gwóźdź, który wspierał tę inwestycję, powiedział radiu Wrocław, że skorzystają też mieszkańcy, którzy będą mieli możliwość zatrudnienia w gminie. Jak dodał, to nie koniec kluczowych inwestycji na ziemi ząbkowickiej:

– Za chwilę będzie budowana droga ekspresowa S8, teraz jest wybór oferenta i podpisanie umowy. Kolejna bardzo ważna rzecz dla gminy Ząbkowice i dla regionu, to powstanie Euro-Parku na ponad 120 hektarach. Gmina tu pozyskała dofinansowanie, dzięki wsparciu rządowemu w wysokości ponad 100 mln złotych.

Oddana do użytku hala w Ząbkowicach, jest szóstą w regionie, wybudowaną przez WSSE „Invest Park”. Posiada powierzchnię 5000 metrów kwadratowych i dysponuje pełnym zapleczem biurowym i socjalnym. Przy hali powstał parking, place manewrowe i tereny zielone.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.