Portret biznesowy, który przekona do nas odbiorców

Radio Wrocław | Utworzono: 2024-04-26 16:44 | Zmodyfikowano: 2024-04-26 16:47
Dodaj do Wykop.pl
Portret biznesowy, który przekona do nas odbiorców - Portret biznesowy Damian Smulski, Fotograf: Krzysztof Zaleski
Portret biznesowy Damian Smulski, Fotograf: Krzysztof Zaleski


Gdzie wykonać profesjonalny portret biznesowy?

Profesjonalny portret biznesowy można wykonać w wielu miejscach. Zazwyczaj jest to studio fotograficzne, gdzie najłatwiej o odpowiednie tło (portret wykonywany jest na dość jasnym, neutralnym tle) i oświetlenie. W przypadku portretów sceneria nie jest najważniejsza, gdyż najważniejszym (i w zasadzie jedynym) elementem tego zdjęcia jesteśmy my. Portret biznesowy może być wykonany zarówno w kadrze poziomym, jak i pionowym.

Zobacz ile kosztuje portret biznesowy u profesjonalnego fotografa na krzysztofzaleski.com

Choć do wykonania portretu biznesowego nie potrzeba doskonałego oświetlenia czy najdroższego sprzętu, nie oznacza to, że nie sprawi on problemów fotografowi. Wręcz przeciwnie. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografią zazwyczaj nie są w stanie zrobić dobrego zdjęcia biznesowego. Dzieje się tak dlatego, że portret ma nie tylko pokazać modela jako osobę atrakcyjną, ale przedstawić go jako profesjonalistę w swojej dziedzinie. Brak błysku w oku czy niewłaściwa mimika mogą sprawić, że portret nie będzie wyglądał autentycznie (jednocześnie niedoświadczony fotograf nie będzie w stanie tego wychwycić).

Portret Michał Mikołajczyk REKOPOL, Fotograf: Krzysztof Zaleski


Portret biznesowy – jak się ubrać na zdjęcia?

W przypadku portretów biznesowych niezwykle ważny jest nasz ubiór. Strój warto jest skonsultować z fotografem odpowiedzialnym za sesję. Przeglądając zawartość szafy powinniśmy pamiętać o efekcie jaki chcemy uzyskać. Ubrania nie powinny być bardzo opięte i podkreślać naszej sylwetki (pamiętajmy, że jest to zdjęcie biznesowe, a nie fotografia na portal randkowy). Kobiety muszą zrezygnować z głębokich dekoltów. Również kolory nie mogą być zbyt intensywne, żeby nie odwracać uwagi od naszej osoby. Dobrą praktyką jest przygotowanie kilku zestawów ubrań i zabranie ich na sesję. Dzięki temu nasze zdjęcia będą bardziej różnorodne, a ponadto unikniemy ewentualnych problemów ze źle dobranym strojem (nie zawsze na pierwszy rzut oka widzimy, że koszula prześwituje lub jest pognieciona).

Bardzo istotne jest, żeby założyć ubrania eleganckie, ale też takie, w których dobrze się czujemy. Pamiętajmy, że aparat uchwyci to, że czujemy się mało komfortowo.

portret MIA CONSULT GROUP, Fotograf: Krzysztof Zaleski


Portret biznesowy – tego należy unikać?

Osoby, które zdecydowały się na sesję zdjęciową powinny unikać nadmiernej ilości biżuterii i akcesoriów. W przypadku portretów biznesowych minimalizm jest najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli nosimy okulary, możemy pozować w nich do zdjęć. Jednocześnie dobrze jest zdjąć soczewki kontaktowe (sprawiają one, że oczy na zdjęciach wyglądają nienaturalnie).

Na trzy dni przed sesją unikajmy siedzenia do późna w nocy i przepracowywania się. Możemy nie zdawać sobie sprawy, że jesteśmy zmęczeni, jednak będzie to bardzo wyraźnie widoczne na zdjęciach.


Komu zlecić portret biznesowy?

Choć wykonanie portretu biznesowego oferuje nam niemal każde studio fotograficzne, najlepiej jest zlecić zrobienie tego typu zdjęć profesjonaliście. Doświadczony fotograf wie jaki portret będzie odpowiedni dla osoby pracującej w konkretnej branży. Jest też w stanie udzielić nam praktycznych porad. Jednocześnie długie lata w branży sprawiły, że ma on odpowiednie podejście do klienta. W jego obecności czujemy się pewnie i bezpiecznie, co ma widoczne odzwierciedlenie na zdjęciach.