Już niebawem pojadą "Bezpieczniej na Szychtę"

Karolina Bieniek, JD | Utworzono: 2023-09-19 14:56 | Zmodyfikowano: 2023-09-19 15:27
Już niebawem pojadą "Bezpieczniej na Szychtę" - fot. ilustracyjna / Radio Wrocław
fot. ilustracyjna / Radio Wrocław

Gmina podpisała dziś umowę z wykonawcą. Prace mają ruszyć na przełomie września i października. Zostaną podzielone na etapy.

- Kompleksowa przebudowa tej drogi oznacza większy komfort dla poruszających się nią kierowców i poprawę bezpieczeństwa - mówi Paweł Piasecki, dyrektor w Zakładach Górniczych "Rudna":

"Duża część pracowników dojeżdża samochodami prywatnymi. To poprawi komfort dojazdu, skróci czas i poprawi bezpieczeństwo, także to niezwykle dla nas istotna inwestycja. Modernizacja tej drogi to kolejny element poprawiający sprawność funkcjonowania Zakładów Górniczych Rudna."

W ramach inwestycji przebudowana zostanie nie tylko nawierzchnia na odcinku blisko 2,5 kilometra. -To nie tylko modernizacja samej drogi, ale także budowa ścieżek rowerowych i ciągów dla pieszych wraz z wyniesieniem przejść - podkreśla Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki, dodając, że chodzi o poprawę bezpieczeństwa:

"Modernizacja ulicy Przemysłowej wpisuje się w szerszy plan programu +Bezpieczniej na Szychtę+. To bardzo ważne, żeby pracownicy tej firmy w sposób bezpieczny mogli dostawać się do pracy, ale to również przebudowa, która będzie służyła wszystkim mieszkańcom."

Codziennie ulicą Przemysłową do Zakładów Górniczych ma przemieszczać się kilkaset samochodów, a coraz częściej także rowerów, bo pracownicy chętniej przesiadają się na dwa kółka. Niewykluczone też, że w przyszłości na skrzyżowaniu ulicy Przemysłowej z Dąbrowskiego powstanie rondo. Koszt całej inwestycji to blisko 22 miliony złotych, z czego prawie 20 mln to rządowe dofinansowanie.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.