Rezerwy Miedzi Legnica odpadły z Pucharu Polski

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-09-20 07:23
Rezerwy Miedzi Legnica odpadły z Pucharu Polski - fot. miedzlegnica.eu

W 3 minucie mocny strzał z dystansu oddał Cesar Luis Pena. Na szczęście świetnie obronił Filip Chadała. W 15 minucie kapitalną interwencję znów zaliczył Chadała, który obronił kąśliwy strzał głową z piątego metra. W 29 minucie Adler Da Silva Parreira oddał mocny strzał po ziemi, jednak jeszcze raz świetnie wyłapał piłkę Chadała. Cztery minuty później Jesus Diaz oddał bardzo dobry strzał w kierunku prawego okienka bramki legniczan, był to jednak strzał niecelny.

W drugiej połowie rywale byli już skuteczniejsi. W 59 minucie w polu karnym sfaulował Idris Momoh. Arbiter główny bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił kapitan Stali Rzeszów, Paweł Oleksy. W 68 minucie bardzo bliski wyrównującego trafienia był Piotr Stępień, jednak bramkarz wybił piłkę z linii bramkowej. Na 2:0 w 76 minucie bardzo dobrym uderzeniem podwyższył, wprowadzony zaledwie minutę wcześniej, Krystian Wachowiak. Na 3:0 wynik spotkania ustalił w 79 minucie po zespołowej akcji ustalił znów Wachowiak, notując tym samym dublet.

Miedź II Legnica - Stal Rzeszów 0:3 (0:0)

Bramki: Paweł Oleksy (59’ - kar.), Krystian Wachowiak (76’, 79’)

Żółte kartki: Krystian Wrona (63’) - Bartłomiej Skowroński (69’), Milan Simcak (90’), Karol Łysiak (90’)

Sędziował: Szymon Łężny

Miedź II Legnica: 77. Filip Chadała, 3. Jan Leończyk, 6. Marcin Orzechowski, 9. Szymon Skrzypczak, 10. Idris Momoh, 18. Wiktor Bogacz, 19. Miłosz Lewandowski, 24. Kacper Józefiak, 28. Błażej Żarkowski, 71. Marcin Garuch (K), 88. Bartosz Guzdek,

Stal Rzeszów: 24. Gerard Bieszczad, 9. Wiktor Kłos, 10. Adler Da Silva Parreira, 20. Kacper Piątek, 22. Milan Simcak, 23. Krystian Wrona, 27. Cesar Luis Pena Lucumi, 28. Jesus Antonio Diaz Gomez, 31. Sebatsien Thill, 33. Adrian Bukowski, 91. Paweł Oleksy (K).