Ostre Koło: Zakończenie sezonu kolarskiego w Sobótce

Radio Wrocław, AO | Utworzono: 2023-10-04 12:17 | Zmodyfikowano: 2023-10-04 12:26
Ostre Koło: Zakończenie sezonu kolarskiego w Sobótce - fot. FB VeloBank VIA Dolny Śląsk
fot. FB VeloBank VIA Dolny Śląsk

Na miejscu, w Sobótce, był Aleksander Ogrodnik i jego goście:

Lokalizacja, dojazd, parkingi: https://bikemaraton.com.pl/sobotka/biuro-zawodow/

Dzień finału tradycyjnie będzie długi i obfitujący we wrażenia. Najpierw trzeba przecież wystartować i dojechać do mety – to oczywiste. Potem czeka nas maraton dekoracji na wszystkich trzech dystansach, nieco wzruszeń i radości na mecie, trochę czasu w strefie expo, na pasta party, trochę czasu na odpoczynek, a potem wieczorna gala finałowa, która rozpocznie się o 19:00 uhonorowaniem tych, którzy przejechali cały tegoroczny Bike Maraton, czyli brali udział we wszystkich edycjach. Potem przyjdzie czas na zwycięzców w klasyfikacji generalnej na wszystkich dystansach.

Program Bike Maratonu w Sobótce: https://bikemaraton.com.pl/sobotka/program-imprezy/

Ostatnia okazja do ścigania się w tym sezonie daje jeszcze szansę na konkretną walkę z dystansem MEGA, który owinie Ślężę wstęgą o długości 44 km, a suma przewyższeń sięgnie tu prawie 1400 m. Śląski Olimp zostanie objechany dokładnie i zwiedzony ze wszystkich stron. Będzie trochę technicznych sekcji i będzie jeszcze sporo kolarskiego trudu. Tak to już jest, że każdy zjazd w doliny owocuje potem mozolnym powrotem i wspinaczką na kolejne poziomice. Szerokie dukty na zmianę z wąskimi ścieżynami, trochę sztywnych podjazdów, dużo pięknych widoków, Ślęża w jesiennych barwach i długi łagodny finisz, czyli Bike Maraton Sobótka! Trochę techniki i czujnej jazdy będzie też na pewno na dystansie CLASSIC, gdzie mamy 25 km, a całości dopełni łatwy i przyjemny dystans FUN (15 km).

Wyniki klasyfikacji generalnej Bike Maratonu przed startem finałowym: https://bikemaraton.com.pl/full/klasyfikacja-generalna/

 

Reklama
Zdjęcia
Ostre Koło: Zakończenie sezonu kolarskiego w Sobótce - 4
Ostre Koło: Zakończenie sezonu kolarskiego w Sobótce - 5
Ostre Koło: Zakończenie sezonu kolarskiego w Sobótce - 6

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.