Rozkładana sofa trzyosobowa – dlaczego warto znaleźć dla niej miejsce w swoim salonie?

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-10-04 13:54 | Zmodyfikowano: 2023-10-04 13:55
Dodaj do Wykop.pl
Rozkładana sofa trzyosobowa – dlaczego warto znaleźć dla niej miejsce w swoim salonie? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Sofa trzyosobowa rozkładana – wysoka jakość relaksu i snu

Nowoczesna sofa trzyosobowa z funkcją spania zapewni Twojej rodzinie komfort zarówno dziennego, jak i nocnego wypoczynku. Na takim meblu zrelaksujesz się w każdej pozycji i wyśpisz jak w standardowym łóżku lub przenocujesz gości w dogodnych warunkach. Dzięki innowacyjnym mechanizmom rozkładania wystarczy kilka ruchów, by zamienić mebel wypoczynkowy w łóżko, w którym spokojnie wyśpią się dwie osoby dorosłe.

W niektórych modelach szerokość powierzchni spania jest porównywalna z dwuosobowym łóżkiem sypialnianym! Rozkładana sofa trzyosobowa znakomicie sprawdzi się w salonie, który jednocześnie pełni rolę pokoju gościnnego albo sypialni. Trzeba jednak pamiętać, że większość dostępnych w sklepach meblowych modeli służy do spania okazjonalnego, czyli od czasu do czasu, np. podczas odwiedzin gości. Jeżeli sofa ma zastępować tradycyjne łóżko, np. w kawalerce, należy wybrać model przeznaczony do spania codziennego – z solidnym mechanizmem rozkładania i wysokiej klasy materacem.


Rozkładana trzyosobowa sofa – design, który odmienia aranżację

Trzyosobowa sofa z funkcją spania, ze względu na stosunkowo duże gabaryty i wyrazisty design, przyciąga spojrzenia i wybija się na tle pozostałego wyposażenia salonu. Może stać się nawet focal pointem wystroju, wyznaczając kierunek estetyczny pozostałych elementów aranżacji. W sklepach znajdziemy modele zaprojektowane we wszystkich popularnych stylach wnętrzarskich i w różnych kolorach. Tak duża różnorodność ułatwia zakup modelu o pożądanej stylistyce. Topowym trendem od paru sezonów są szare sofy trzyosobowe. Takich znajdziesz w sklepach meblowych najwięcej. Ich popularność wynika z trwającej mody na aranżacje minimalistyczne, loftowe i skandynawskie, w których wykorzystuje się szarości. Jeśli zależy Ci na bardziej niszowym i śmiałym designie, warto odważyć się na ciemnozieloną, czerwoną lub granatową sofę trzyosobową o ciekawym wykończeniu. Wyrafinowanego modelu szukaj wśród wariantów w stylu glamour, klasycznym, angielskim, retro, nowojorskim lub hamptons. Rozmaite trzyosobowe sofy rozkładane znajdziesz np. tutaj: https://www.agatameble.pl/meble/wypoczynkowe/sofy/trzyosobowe/rozkladane.


Przyciągająca spojrzenia granatowa rozkładana sofa trzyosobowa


Sofa trzyosobowa rozkładana – czy trudno znaleźć na nią miejsce w salonie?

Nie, nawet jeśli dysponujesz niewielkim salonem w mieszkaniu w bloku. Wbrew pozorom sofa trzyosobowa z funkcją spania wcale nie musi być bardzo duża, głęboka ani masywna. W sklepach meblowych dostępne są modele trzyosobowe o przeróżnych wymiarach. Najmniejsze kanapy dla trzech osób mają około 160-180 cm szerokości i około 70-90 cm głębokości, więc bez problemu mieszczą się w średnich i małych salonach. Wkomponowanie trzyosobowej sofy z funkcją spania w ciasną przestrzeń ułatwiają niektóre mechanizmy rozkładania, np. popularny system DL lub stelaż włoski.

Rozkładana sofa trzyosobowa to praktyczny i efektowny mebel, dla którego warto znaleźć miejsce w salonie, niezależnie od wymiarów i wystroju pomieszczenia. Rozmiar, styl wykończenia, materiał i kolor obicia oraz mechanizm rozkładania możesz dobrać do swoich potrzeb. Z takim funkcjonalnym meblem z pewnością uda Ci się stworzyć idealną strefę wypoczynku – dziennego i nocnego.

 

Reklama