Wrocław: niemal 70 tys. osób złożyło wniosek o zmianę miejsca głosowania

WK, PAP | Utworzono: 2023-10-13 13:47
Wrocław: niemal 70 tys. osób złożyło wniosek o zmianę miejsca głosowania - fot. archiwum Radia Wrocław
fot. archiwum Radia Wrocław

Wrocławscy urzędnicy przypomnieli w piątek, że wyborcy mieli do czwartku prawo do złożenia wniosku o jednorazową zmianę miejsca głosowania oraz pobrania zaświadczenia, które umożliwia oddanie głosu w wybranym lokalu wyborczym.

W stolicy Dolnego Śląska złożono rekordową liczbę wniosków o zmianę miejsca głosowania. Według danych magistratu z tej możliwości skorzystało we Wrocławiu 69 612 osób. Z kolei zaświadczenia, które umożliwia oddanie głosu w wybranym lokalu wyborczym pobrały 9164 osoby.

- W 2019 roku te liczby były znacznie mniejsze, bo na złożenie wniosku zdecydowało się tylko 16 742 osoby. Zaświadczenia natomiast pobrało 4270 wyborców. Cieszmy się z tak dużego zainteresowania i liczmy na to, że tegoroczne wybory parlamentarne przyniosą kolejny rekord frekwencyjny – powiedziała dyrektor wydziału spraw obywatelskich wrocławskiego magistratu Bożena Bronowicka.

W 2019 r. frekwencja w wyborach parlamentarnych we Wrocławiu wyniosła 71,17 proc.

We Wrocławiu uprawnionych do głosowania jest 500 tys. mieszkańców, ale wraz z początkiem roku akademickiego do miast przyjechało kilkadziesiąt tysięcy studentów, a według obliczeń MPWiK, wynikających ze stałego poboru wody, w stolicy Dolnego Śląska mieszka ok. 870 tys. osób.

Na terenie miasta powstanie będzie 316 Obwodowych Komisji Wyborczych.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.