Wybór i regulacja drzwi zewnętrznych do domu

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-10-18 13:54 | Zmodyfikowano: 2023-10-18 13:57
Dodaj do Wykop.pl
Wybór i regulacja drzwi zewnętrznych do domu - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Dlaczego warto wybrać drzwi energooszczędne do swojego domu?

Odpowiednio dobrane drzwi zewnętrzne do domu chronią budynek przed utratą ciepła w miesiącach zimowych, a także zapewniają optymalne warunki termiczne w sezonie letnim. Przyczyniają się również do zmniejszenia produkowanego przez gospodarstwo domowe śladu węglowego. Drzwi energooszczędne to coraz częściej wybierane rozwiązanie w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym. Cechują się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła (Ud). Wskaźnik ten mówi o tym, ile ciepła (energii wyrażonej w watach) przenika przez 1m2 powierzchni drzwi w ciągu godziny, gdy temperatura powietrza na zewnątrz wynosi o jeden stopień mniej niż w pomieszczeniu. Dobre właściwości termoizolacyjne drzwi zależą między innymi od wykorzystanych w konstrukcji materiałów, wypełnienia oraz jakości ich montażu.


Drzwi zewnętrzne PORTA THERMO – nowoczesne rozwiązania do domu jednorodzinnego

Drzwi zewnętrzne do domu PORTA THERMO to produkt, który idealnie wpisuje się w założenia domu energooszczędnego. Wielowarstwowa konstrukcja skrzydła na bazie ramy drewnianej lub kompozytowej SolidTherm, wypełnienie z piany PUR oraz wykończenie stalową blachą ocynkowaną z folią PVC zapewniają izolacyjność termiczną na poziomie od Ud=1,1 do Ud=0,57. Kompozyt SolidTherm to specjalna mieszanka ABS i włókna szklanego, która nie pochłania wilgoci, nie odkształca się i nie rozszczelnia pod wpływem czasu.
Fot: Drzwi zewnętrzne PORTA THERMO CLASSIC

Skrzydła są dostępne w 4 wariantach energooszczędnych (STANDARD, OPTIMUM, OPTIMUM ENERGY i PREMIUM ENERGY) oraz 4 liniach produktowych – MODERN, LINE, GLASS oraz CLASSIC. Do wyboru mamy zarówno modele pełne, jak i przeszklone, a także możliwość zamówienia drzwi z naświetlem, które dodatkowo rozjaśni przestrzeń w przedpokoju. Drzwi zewnętrzne PORTA THERMO to ekologiczne rozwiązanie do domu, które dzięki szczelnemu, trójwarstwowemu ciepłemu montażowi zapewnia doskonałą termoizolacyjność.


Pakiet Bezpieczeństwa PORTA – do 5 lat ochrony produktu

Zakup drzwi wejściowych do domu to inwestycja na długie lata. Dlatego już na etapie wyboru odpowiedniego modelu warto wziąć pod uwagę dodatkowe korzyści jakie oferuje producent. Jedną z nich jest Pakiet Bezpieczeństwa PORTA, w ramach którego kupujący otrzymuje do 5 lat dodatkowej ochrony na drzwi zewnętrzne. Dzięki temu mieszkańcy domu energooszczędnego nie muszą się martwić dodatkowymi opłatami za naprawę usterek lub regulację drzwi. Warunkiem przystąpienia do Pakietu Bezpieczeństwa PORTA jest wykupienie zestawu szczelnego ciepłego montażu trójwarstwowego, który wzmocni termoizolacyjność drzwi oraz ich montaż przez Autoryzowaną Grupę Monterów PORTA.
Fot. Drzwi zewnętrzne PORTA THERMO MODERN


Regulacja drzwi wejściowych – dlaczego jest tak ważna?

Regulacja drzwi zewnętrznych w domu czy mieszkaniu służy poprawie jakości życia domowników na kilku poziomach. Po pierwsze, źle przylegające do ościeżnicy drzwi łatwo jest wyważyć, co sprzyja włamaniom. Po drugie, przez nieszczelne drzwi z wnętrza ucieka ciepło i domownicy mogą odczuwać przeciąg mimo zamkniętych okien. Po trzecie, utrata ciepła wiąże się z większymi wydatkami na ogrzewanie. Co więcej, nieprawidłowe położenie skrzydła może sprawić, że drzwi zaczną stawiać opór przy otwieraniu lub szurać.

Zakup drzwi zewnętrznych do domu wraz z Pakietem Bezpieczeństwa PORTA to trafiona inwestycja na przyszłość, dzięki której nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale również czas. Wysokiej jakości drzwi zapewniają komfort w miesiącach zimowych zapobiegając utracie ciepła, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie. Dodatkowa ochrona producenta gwarantuje opiekę serwisową autoryzowanych specjalistów, regulację i naprawę drzwi, które są istotne dla ich prawidłowego funkcjonowania.     

Reklama