Budowa domu jak w „Simsach”? Odkryj Domum – Twoją platformę domów prefabrykowanych

Radio Wrocław | Utworzono: 2024-06-05 15:47 | Zmodyfikowano: 2024-06-05 15:49
Dodaj do Wykop.pl
Budowa domu jak w „Simsach”? Odkryj Domum – Twoją platformę domów prefabrykowanych - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Jeszcze do niedawna osoby myślące o domu jednorodzinnym miały do wyboru dwie opcje: zakup istniejącej nieruchomości (czy to od dewelopera, czy z rynku wtórnego) lub budowę nowego obiektu. Zaletą pierwszej opcji jest często możliwość wprowadzenia się praktycznie z marszu, choć kosztem pewnego kompromisu, jakim jest wybór gotowych, nie zawsze odpowiadających nam elementów, takich jak kolor dachu, rozmieszczenie i wielkość pomieszczeń w projekcie czy orientacja względem stron świata. Dodatkowo, kupując dom od poprzedniego właściciela, zawsze istnieje ryzyko nacięcia się na pewne wady i usterki, które mogły nie rzucić nam się w oczy za pierwszym razem – np. podciągające wodę fundamenty. Nabywając dom prefabrykowany, możemy liczyć na gwarancje producenta na poszczególne elementy budynku.


Budowa domu „od zera” – główne przeszkody

Z drugiej strony, złożony i niekiedy przeciągający się w nieskończoność proces budowy – począwszy od szeregu formalności administracyjnych i zabezpieczenia finansowania, poprzez wybór optymalnych rozwiązań projektowych, technologii oraz materiałów, aż po zorganizowanie ekip wykonawczych, kontrolę prac oraz egzekwowanie ewentualnych reklamacji – w wielu inwestorach wzbudza istną trwogę, skutecznie odkładając realizację marzeń na mgliście zarysowaną przyszłość. Relatywnie nową, choć sprawdzoną już od lat na polskim rynku alternatywą jest zakup domu z prefabrykatów. W czym takie budynki mają przewagę nad tymi wznoszonymi metodą tradycyjną?
Budowa domu prefabrykowanego


Czym domy prefabrykowane różnią się od murowanych?

Podstawowa różnica polega na tym, że wszystkie elementy konstrukcyjne tworzące dom prefabrykowany – ściany zewnętrzne, ściany wewnętrzne, dach, podłoga – powstają w hali produkcyjnej, a następnie, w postaci gotowych do montażu elementów, często już wykończonych lub kompletnie wyposażonych (biały montaż) modułów, transportowane są na działkę. Przekłada się to na szereg korzyści, zarówno funkcjonalnych, jak i czysto finansowych. Wymieńmy te najważniejsze.


Dom z prefabrykatów
– najważniejsze zalety

Po pierwsze: fakt, że całość prac leży w gestii tylko jednego dostawcy, upraszcza logistkę przedsięwzięcia oraz zapewnia większą kontrolę kosztów i maksymalną zgodność gotowej realizacji z projektem.

Po drugie: kontrolowane warunki produkcji, bez wpływu czynników atmosferycznych, podnoszą trwałość i niezawodność stawianych konstrukcji.

Po trzecie: nie ma odpadów z budowy, które często pojawiają się w tradycyjnej metodzie budowy, co za tym idzie – znikają koszty utylizacji tych odpadów.

Po czwarte, ale nie mniej istotne: czas realizacji domu z prefabrykatów jest znacznie krótszy niż w przypadku budownictwa tradycyjnego, dzięki czemu możemy szybciej wprowadzić się do naszych wymarzonych czterech kątów – producent jest w stanie zrealizować obiekt nawet w 90 dni od złożenia zamówienia, sam montaż elementów na działce to kwestia nawet kilku godzin, a maksymalnie paru dni w zależności od poziomu skomplikowania projektu.

Wreszcie po piąte – domy prefabrykowane są energooszczędne: dzięki zastosowaniu materiałów izolacyjnych efektywnie ograniczających utratę ciepła wymagają znacznie mniej ogrzewania, co ma też przełożenie na niższe koszty.


Prefabrykowane domy
– gdzie szukać?

W życiu zawsze dobrze jest mieć wybór. W morzu możliwości architektonicznych oraz dostępnych technologii i materiałów budowlanych, łatwo się jednak pogubić. Warto wówczas skorzystać z pomocy fachowego doradcy. Przykładowo, na platformie domów prefabrykowanych Domum znajdziemy starannie wyselekcjonowane, nowoczesne projekty od polskich producentów cenionych zarówno na rodzimym, jak i zagranicznym rynku. Marzy Ci się nowoczesny projekt typu stodoła? Inspiruje Cię skandynawski minimalizm i ogromne przeszklenia? A może preferujesz klasykę – domek parterowy dla rodziny 2+1? W przypadku platformy Domum każdy wybór będzie dobry, ponieważ towarzyszy mu wiedza, doświadczenie oraz najwyższa jakość oferowanych rozwiązań.
Konfigurator domów prefabrykowanych Domum


Dom prefabrykowany
DIY, czyli zrób to sam z pomocą konfiguratora!

Niewątpliwą zaletą prefabrykowanych domów jest możliwość skonfigurowania ich według własnych preferencji i upodobań. Korzystając z konfiguratora Domum, w ciągu kilkunastu sekund zmodyfikujesz wygląd zewnętrzny domu – od pokrycia dachu, poprzez barwę elewacji i cokołów, aż po kolor stolarki i obróbek blacharskich. Narzędzie pozwala także zoptymalizować umiejscowienie obiektu na działce oraz określić stan jego wykończenia – surowy otwarty, deweloperski lub pod klucz.

Oczywiście liczy się nie tylko aspekt wizualny, ale też komfort domowników oraz koszty późniejszej eksploatacji i utrzymania budynku. Z pomocą konfiguratora Domum, do domu z prefabrykatów możemy nie tylko dobrać dodatkową izolację przegród,energooszczędną formę ogrzewania lub mechaniczną wentylację budynku, która minimalizuje straty ciepła i zapewnia lepszą jakość powietrza dla domowników, ale też od razu obliczyć roczne oszczędności energii i emisji CO2, w porównaniu do budynku w technologii tradycyjnej, który spełnia wymogi aktualnych Warunków Technicznych WT21.


Domum – Twoja platforma domów prefabrykowanych

Budowa domu, niezależnie od technologii, w jakiej powstaje, to inwestycja praktycznie na całe życie. Podejmując tak ważną decyzję, warto więc otoczyć się gronem ekspertów, którzy doradzą optymalne rozwiązania oraz pomogą dopełnić wszelkich niezbędnych formalności.

Konfigurując dom prefabrykowany na platformie Domum.pl, możesz liczyć na wsparcie doświadczonych specjalistów, którzy bezpłatnie przeprowadzą Cię przez cały proces inwestycji – od wsparcia w otrzymaniu niezbędnych pozwoleń i dokumentacji, poprzez ocenę skonfigurowanego projektu, aż po doradztwo techniczne.

Najwyższa jakość materiałów i nowoczesne technologie. Szybki czas realizacji. Kompleksowy wybór aspektów wizualnych oraz funkcjonalnych. Fachowa wiedza i kompleksowe wsparcie. To wszystko sprawia, że dzięki platformie Domum realizacja projektów domów prefabrykowanych staje się czystą przyjemnością!