W Parku Leśnym w Lubinie można oglądać... Odrę z lotu ptaka

Karolina Bieniek, AO | Utworzono: 2023-10-21 12:05 | Zmodyfikowano: 2023-10-21 12:12
W Parku Leśnym w Lubinie można oglądać... Odrę z lotu ptaka - fot. Muzeum Historyczne w Lubinie
fot. Muzeum Historyczne w Lubinie

Poza zdjęciami na przygotowanych planszach znalazły się także informacje o walorach rzeki i jej znaczeniu dla regionu. Wydawcą wystawy jest Stowarzyszenie Lubin i Okolice, mówi Joanna Kulig z Muzeum Historycznego w Lubinie.

"Wystawa prezentuje fotografie Odry z lotu ptaka, można na niej zobaczyć walory turystyczne i przyrodnicze tej rzeki oraz trzeci aspekt to Odra jako droga wodna."

To już ostatni moment by móc zobaczyć Odrę w parku Leśnym w Lubinie. Wystawa składająca się z 30 plansz z fotografiami rzeki z lotu ptaka jest dostępna tylko do końca października. Joanna Kulig z lubińskiego muzeum zachęca także do odwiedzin w rynku, bo to nie jedyna plenerowa wystawa fotograficzna, którą warto zobaczyć. Mowa o wystawie pod nazwą Historyczna Architektura Lubina.

"Jest to projekt, który z czasem będzie rozbudowywany, powstawać będą następne jego części ukazujące kolejne ważne dla naszego regionu miejsca. Na planszach pokazane są obiekty jak na przykład gotycki kościół parafialny, barokowy ratusz oraz średniowieczne mury miejskie."

Wszystkie obiekty prezentowane są na wystawie w formie wielkoformatowych fotografii ukazujących ich stan obecny zestawionych z reprodukcjami dawnych zdjęć i pocztówek. Obie wystawy są dostępne w plenerze do końca miesiąca. Ekspozycję "Z biegiem Odry" można zobaczyć także w Bibliotece Cyfrowej Zagłębia Miedziowego.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.