W niecodzienny sposób łączą różne techniki i materiały. W Jeleniej Górze otwarto wystawę "Nieoczywiste"

Piotr Słowiński, AO | Utworzono: 2024-04-14 11:30 | Zmodyfikowano: 2024-04-14 11:31
W niecodzienny sposób łączą różne techniki i materiały. W Jeleniej Górze otwarto wystawę "Nieoczywiste" - fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

- Udało się w nieoczywisty sposób połączyć nieoczywiste tworzywa - mówi nawiązując do tytułu wystawy Joanna Jagodzińska z Książnicy Karkonoskiej:

"Nie są to duże formaty, a jak są duże, to na pewno się pomieszczą w naszych domach. Plus dla mnie, ponieważ jestem fanką ceramiki bolesławieckiej. Fragment tej wystawy to jest właśnie ceramika w stylu ceramiki bolesławieckiej. Niesamowite wzory, przepiękne kolory. Sama się zastanawiam czy czegoś stąd nie skubnąć do domu."

Grupę twórców zebrał Dariusz Godawa, który podkreśla, że udało się połączyć różne materie i dyscypliny w jeden wspólny projekt:

"Chodzi chyba o połączenie różnych materii i różnych sztuk plastycznych w jednym miejscu, dlatego każdy starał się, by było to jakieś ulotne, zwiewne, ale zarazem, żeby przedstawiało sobą jakąś artystyczną wartość."

Wystawa w Książnicy Karkonoskiej będzie czynna do końca maja. A swoje prace prezentują tam. Darek Godawa - tym razem są to jego rysunki na tynku, projektantka szkła Katarzyna Krokowska- Zasada tym razem pokazująca swoje malarstwo na jedwabiu, zajmująca się szkłem Ewa Kopeć-Kotulska, twórczyni szkła i ceramiki Joanna Mysłek- Michnowska i projektanta ceramiki Paulina Stefańczyk.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.