PIłkarze ręczni KGHM Chrobrego zagrają z Tatabanyą

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2023-10-24 07:00
PIłkarze ręczni KGHM Chrobrego zagrają z Tatabanyą - fot. chrobryhandball.pl
fot. chrobryhandball.pl

Inauguracja fazy grupowej Ligi Europejskiej nie wypadła tak, jakby wymarzyli sobie kibice – była to wyjazdowa porażka ze Sportingiem Lizbona 20:37. Szczypiorniści KGHM-u Chrobrego Głogów wrócili z dalekiej Portugalii i niemal od razu udali się do Puław na kolejny mecz ekstraklasy. Starcie z miejscowymi Azotami było jednym z tych kluczowych o wysoką pozycję w lidze. Po pierwszej słabszej połowie, w drugiej zawodnicy Vitalija Nata odrobili starty zwyciężając 28:27 i pozostając tuż za plecami wielkie ligowej dwójki z Kielc oraz Płocka.

W ostatnich pięciu meczach KGHM Chrobry zwyciężał cztery razy i tylko raz    schodził z parkietu pokonany. Wysoką formę w rozgrywkach na Węgrzech prezentuje też trzecia siła tamtejszej ligi – Tatabanya.

Ekipa z Węgier też nie ma powodów do radości, bo na starcie europejskich rozgrywek uległa przed własną publicznością CSM Constanta z Rumunii 24:29. Gospodarze do tego meczu przystąpili mocno osłabieni m.in. bez jednej ze swoich gwiazd Hiszpana Christiana Ugalde. Z powodu kontuzji nie zagrali też Josip Peric i Petar Topic. A w dniu meczu rozchorował się jeszcze Matyi Gyori.

Zapowiada się niezwykle ciekawy mecz, który za pewno przyciągnie na trybuny wielu kibiców. To powrót europejskiego grania do hali przy ul. Wita Stwosza po wielu latach. Początek spotkania o 18:45.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.