Zastosowanie Senaminy w leczeniu krótkotrwałej bezsenności

Czym jest Senamina?
Senamina jest lekiem, którego substancja czynna rewolucjonizuje rynek produktów na sen w statusie OTC. Senamina jest dostępna bez recepty, a w składzie zawiera przebadaną klinicznie doksylaminę, która odpowiada za eliminację najczęściej występujących objawów krótkotrwałej bezsenności u pacjentów.
Jak działa Senamina?
Senamina skraca czas potrzebny na zaśnięcie – pacjent może zasnąć już w 30 minut od przyjęcia leku. Jednocześnie wydłuża sen – nawet do 8 godzin. W tym czasie organizm może wypocząć, zregenerować się, przez co poprawia się samopoczucie w ciągu dnia. Senamina ponadto zwiększa głębokość i jakość snu, dzięki czemu pacjent nie wybudza się w nocy. Co najważniejsze, Senamina nie powoduje uzależnienia. Więcej o działaniu leku dowiesz się na stronie https://senamina.pl/.
W jakich przypadkach pomocna okazuje się Senamina?
Senamina eliminuje problem krótkotrwałej bezsenności. Jest zalecana tym osobom, które mają problemy ze snem, jego brakiem lub ze snem przerywanym i płytkim. Kłopot z zaśnięciem i budzeniem się wcześnie rano to kolejne przypadki, gdy może pomóc Senamina.
Bezsenność z uwagi na czas trwania wskazanych objawów może być:
- przygodna - występuje przez kilka dni, np. z powodu zmiany strefy czasowej;
- krótkotrwała - występuje przez okres do 3-4 tygodni;
- przewlekła - trwa powyżej 1 miesiąca.
Sporadyczna, krótkotrwała bezsenność może być spowodowana wieloma różnymi czynnikami, a pacjenci zwykle starają się samodzielnie radzić sobie z takim problemem. Nie zgłaszają się do lekarza, co niestety zwiększa ryzyko utrwalenia się problemu i przekształcenia go w przewlekłą bezsenność.
Senamina razem z higieną snu
Senamina, jak już zostało zaznaczone, jest lekiem stosowanym w krótkotrwałym, objawowym leczeniu sporadycznie występującej bezsenności u dorosłych. Może być ona spowodowana wieloma różnymi czynnikami, jak stres, nagła zmiana trybu życia, choroby somatyczne czy zespoły bólowe i zaostrzenie chorób przewlekłych.
Zgodnie z zaleceniami ekspertów podstawową formą leczenia bezsenności jest terapia poznawczo-behawioralna. Okresowo można wspierać się lekiem, ale długofalowo należy wdrożyć do swojego życia zdrowe nawyki. Warto postarać się o to, by:
- zasypiać w ciszy;
- usunąć ze swojej sypialni silne źródła światła, takie jak tablet, komputer, smartfon itp.;
- zadbać o wysiłek fizyczny;
- zapewnić sobie odpowiednią temperaturę w sypialni;
- wietrzyć sypialnię;
- unikać kofeiny, nikotyny i alkoholu, szczególnie w godzinach wieczornych;
- zrezygnować ze spożywania obfitych posiłków przed snem;
- traktować łóżko wyłącznie jako miejsce do spania;
- kłaść się spać i wstawać mniej więcej o tej samej porze.
Higiena snu pozwala na lepsze radzenie sobie z bezsennością i prowadzi do rzeczywistej oraz długotrwałej poprawy jakości nocnego wypoczynku.
Jeśli pacjent zastosuje Senaminę zgodnie ze wskazaniami producenta, lecz po 7 dniach nie zauważy efektów pod postacią polepszenia jakości snu, powinien zgłosić się do lekarza i poinformować go występujących objawach.
Należy pamiętać, że Senaminę dla własnego bezpieczeństwa należy stosować zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania, ze szczególnym uwzględnieniem przeciwwskazań. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Źródła:
- https://www.isbzdrowie.pl/2022/08/stada-health-report-2022-78-proc-europejczykow-ma-trudnosci-z-przespaniem-calej-nocy/
- https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C406858%2Cbezsennosc-zapisana-w-genach.html
- https://wgospodarce.pl/informacje/93630-jak-nie-spia-polacy
Informacje o leku:
Senamina, 12,5 mg doksylaminy wodorobursztynianu. Lek OTC
Wskazania do stosowania: Krótkotrwałe, objawowe leczenie sporadycznie występującej bezsenności u osób dorosłych.
Podmiot odpowiedzialny: Adamed Pharma S.A.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
SEA/14111/10/23