Druga porażka wicemistrzyń Polski w Eurolidze

PP/PAP | Utworzono: 2023-10-25 21:15
Druga porażka wicemistrzyń Polski w Eurolidze - zdj. ilustracyjne - fot. kosz.mkspolkowice.pl
zdj. ilustracyjne - fot. kosz.mkspolkowice.pl

Wicemistrzynie Polski do Turcji poleciały podbudowane ostatnim wyjazdowym zwycięstwem z Basket Landes we Francji, dzięki czemu po trzech kolejkach miały taki sam bilans jak Cukurova. Zdecydowanym faworytem środowego starcia były jednak wicemistrzynie Euroligi z zeszłego sezonu.

Jeżeli ekipa z Dolnego Śląska marzyła o sprawieniu sensacji, to szybko została sprowadzona na ziemię. Zaraz na początku spotkania Brianna Fraser zagrała do Dragany Stankovic, która zdobyła pierwsze punkty dla BC i było 2:1 dla zespołu trenera Karola Kowalewskiego. Było to jednak pierwsze i ostatnie prowadzenie wicemistrzyń Polski. Kolejne pięć minut polkowiczanki przegrały 2:18 i Cukurova odskoczyła na 19:4.

Fatalną serię przerwała Stankovic, ale chociaż do końca kwarty pozostawało ponad trzy minuty, BC potrafił wzbogacić się tylko o trzy "oczka". Na 12 prób w tej kwarcie polkowiczanki tylko cztery razy trafiły z gry. We wcześniejszych meczach silną bronią Pomarańczowych były rzuty za trzy, a teraz na cztery próby nie trafiły w pierwszej kwarcie ani razu, a do tego przegrywały też walkę na tablicach.

W drugiej odsłonie statystyki zespołu trenera Kowalewskiego znacznie się poprawiły, wpadły nawet trzy rzuty zza linii 6,75 m, ale różnica nie malała. Turczynki kontrolowały wydarzenia na boisku. Po tym jak Marina Mabrey wykorzystała trzy osobiste, wicemistrzynie Euroligi prowadziły już 37:16, a na długą przerwę schodziły z przewagą 20 punktów (46:26).

W trzeciej kwarcie podopieczne Kowalewskiego odrobiły część strat, ale pierwsze pięć minut czwartej przegrały 0:9 (49:74) i na tym emocje się skończyły. Od tego momentu Turczynki grały już wyraźnie rozluźnione i wyczekiwały na koniec spotkania.

Dla koszykarek z Polkowic to druga porażka w Eurolidze. 31 października koszykarki KGHM BC zmierzą się we własnej hali (godz. 19.00) z Sercu UNI Gyor z Węgier.

CBK Cukurova Mersin - KGHM BC Polkowice 77:57 (27:9, 19:17, 19:23, 12:8)

Cukurova: Alina Iagupova 19, Marina Mabrey 17, Elizabeth Williams 10, Virag Kiss 9, Agnes Studer 6, Asena Yalcin 5, Sinem Atas 5, Laura Cornelius 4, Maltem Avci 2, Derin Yaya 0, Quanitra Hollingsworth 0;

KGHM BC Polkowice: Brittney Sykes 16, Dragana Stankovic 10, Klaudia Gertchen 8, Zala Friskovec 7, Charli Collier 6, Brianna Fraser 4, Liliana Banaszak 4, Weronika Gajda 0, Zuzanna Kulińska 2, Emilia Kośla 0.