Koszykarki KGHM BC Polkowice mistrzyniami Polski

Robert Skrzyński | Utworzono: 2024-03-14 19:00 | Zmodyfikowano: 2024-03-14 19:00
Koszykarki KGHM BC Polkowice mistrzyniami Polski - fot. kosz.mkspolkowice.pl

Koszykarki KGHM BC Polkowice po raz piąty w historii zdobyły złoty medal mistrzostw Polski. W 2 meczu finałowym wygrały na wyjeździe z Eneą Gorzów Wielkopolski 83:79 i w rywalizacji do 2 zwycięstw triumfowały 2:0.

Pierwsze dwie kwarty nie zwiastowały wygranej zespołu z Polkowic. Gospodynie pierwszą część wygrały 24:19, a drugą 26:19 i do przerwy prowadziły 50:38.

Trzecia kwarta była jednak przełomowa. Zespół KGHM BC po niespełna dwóch minutach przegrywał 38:51, ale w ciągu kolejnych niespełna sześciu minut zdobył 19 punktów i stracił tylko 5 wychodząc na prowadzenie 57:56. Ostatecznie po 30. minutach gry był remis 62:62.

Czwarta kwarta była wyrównana. Drużyna z Polkowic w końcówce uzyskała minimalną przewagę, której nie pozwoliła już sobie odebrać i ostatecznie zwyciężyła 83:79. Najwięcej punktów dla KGHM BC 25 zdobyła Erica Wheeler.

Zespół z Polkowic poprzednio sięgał po mistrzostwo Polski w 2013, 2018, 2019 i 2022 roku.

Enea Gorzów Wielkopolski - KGHM BC Polkowice 79:83 (24:19, 26:19, 12:24, 17:21)

Enea: Elina Tsineke 19, Chloe Bibby 16, Nora Wentzel 14, Weronika Telenga 13, Aleksandra Pszczolarska 8, Stephanie Jones 7, Anna Jakubiuk 2, Wiktoria Kuczyńska 0.

KGHM BC Polkowice: Erica Wheeler 25, Julia Piestrzyńska 14, Dragana Stankovic 10, Brianna Fraser 10, Liliana Banaszak 9, Weronika Gajda 5, Emilia Kośla 5, Klaudia Gertchen 3, Zala Friskovec 2.