Kopernik na znaczkach. Wyjątkowa wystawa w Żarowskiej Strefie Wystawienniczej

Bartosz Szarafin, AO | Utworzono: 2023-10-28 09:11 | Zmodyfikowano: 2023-10-28 09:21
Kopernik na znaczkach. Wyjątkowa wystawa w Żarowskiej Strefie Wystawienniczej - fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne
Kopernik na znaczkach. Wyjątkowa wystawa w Żarowskiej Strefie Wystawienniczej - 0
Kopernik na znaczkach. Wyjątkowa wystawa w Żarowskiej Strefie Wystawienniczej - 1
Kopernik na znaczkach. Wyjątkowa wystawa w Żarowskiej Strefie Wystawienniczej - 2

Znaczki, wśród których znalazł się astronom, od lat 90-tych kolekcjonuje Tomasz Nycz z Fundacji Inicjatywa B. Jak powiedział Radiu Wrocław - zainspirowany inną wystawą tematyczną, postanowił pokazać swój zbiór światu:

"Znaczki umieszczone są na specjalnych zaprojektowanych przeze mnie kartach. Pojawiają się ciekawostki, opisałem historie poszczególnych znaczków, projektantów. Niektóre posiadają błędy, są próbami kolorów konkretnych wydań późniejszych, oficjalnych. Ta wystawa różni się od innych takim projektem."

Wystawa rusza 3 listopada w Żarowskiej Strefie Wystawienniczej. Zbiory prezentują wizerunek Mikołaja Kopernika w filatelistyce z okresu 1923-2023. Wystawa przeznaczona jest nie tylko dla filatelistów, ale również osób, które nie widziały wcześniej kolekcji tego typu, a znaczek kojarzą jedynie z kopert pocztowych - dodaje autor wystawy.

"Zaprezentujemy 30 kart, na których znajdzie się ponad 400 walorów filatelistycznych. Mowa tutaj o znaczkach z ponad 70 krajów. Są też całości pocztowe, karty FDC, karty pierwszego dnia obiegu. Są arkusze, są bloczki, które wyglądają bardzo ciekawie."

- mówi Tomasz Nycz, który zapewnia, że wystawa będzie przystępna dla osób w różnym wieku, a znaczki i inne elementy są prezentowane wraz z opisami i ciekawostkami.

Z okazji wystawy pn. „Kopernik 550” wydano również okazjonalny znaczek oraz stempel, który będzie można przybić podczas wernisaży na kartach pamiątkowych. Ekspozycja będzie dostępna od 3.11 do 17.11.2023 r. (w czwartki i niedziele, w godz. 17.00-20.00)

 

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.