Regularnie okradała swoją pracodawczynię. W dwa lata ukradła 150 tysięcy złotych

BM, materiały prasowe | Utworzono: 2023-10-30 16:01
Regularnie okradała swoją pracodawczynię. W dwa lata ukradła 150 tysięcy złotych - Fot: Dolnośląska policja
Fot: Dolnośląska policja

Legniccy policjanci zatrzymali 50-letnią mieszkankę Prochowic, która pracowała jako pani sprzątająca w jednym z domów na terenie powiatu. Jak się okazało, kobieta zatrudniona do sprzątania domu od dwóch lat regularnie okradała swoją pracodawczynię. Właścicielka domu, która w miejscu zamieszkania posiadała znaczne ilości gotówki, już od dawna podejrzewała, że giną jej pieniądze. Zaczęła przypuszczać, że może stać za tym 50-latka, która przychodzi sprzątać jej posiadłość, jednak w żaden sposób nie mogła jej tego udowodnić.

Zdecydowała się wynająć firmę detektywistyczną, która założyła kamerę w jej domu. Wtedy prawda wyszła na jaw, a przypuszczenia kobiety się potwierdziły. O zdarzeniu powiadomiła policjantów, którzy natychmiast pojechali pod wskazany adres i zatrzymali 50-latkę na gorącym uczynku. Amatorka cudzej własności w rękawiczce miała schowaną gotówkę w kwocie prawie 8 tysięcy złotych.

W toku wykonywanych czynności z zatrzymaną, która przyznała się do zarzucanych jej czynów, policjanci ustalili, że kobieta w przeciągu dwóch lat ukradła co najmniej 150 tysięcy zł. W wyniku przeszukania mieszkania 50-latki mundurowi ujawnili gotówkę w kwocie blisko 18 tysięcy zł.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.