Dlaczego warto inwestować w regularne szkolenia ze spawalnictwa? Wyjaśniamy!

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-10-31 09:28 | Zmodyfikowano: 2023-10-31 09:29
Dodaj do Wykop.pl
Dlaczego warto inwestować w regularne szkolenia ze spawalnictwa? Wyjaśniamy! - Materiał Sponsora/ fot. pexels.com
Materiał Sponsora/ fot. pexels.com


Szkolenia ze spawalnictwa: na czym polegają?

Samo nauczenie się podstawowych technik spawania i obsługi sprzętu czy zdobycie konkretnych uprawnień to wbrew pozorom nie koniec kształcenia spawacza. Wręcz przeciwnie: to dopiero początek procesu, który trwa przez całą zawodową karierę. Jego stałym elementem powinny być natomiast profesjonalne szkolenia.

Na czym polegają? Podstawą są oczywiście szkolenia umożliwiające zdobycie kwalifikacji w poszczególnych metodach spawania (np. TIG, MMA czy MAG). Ale po ich ukończeniu i uzyskaniu uprawnień konieczne jest dalsze szkolenie w różnych obszarach. 

Z jednej strony może dotyczyć wykorzystywanego sprzętu i zmieniających się technologii, z drugiej kształcenia techniki spawania czy materiałoznawstwa. W każdym przypadku to istotna inwestycja w jakość wykonywanej pracy, a co za tym idzie również efektywność i renomę całego przedsiębiorstwa.

Zastanawiasz się, co konkretnie mogą mu dać szkolenia ze spawalnictwa dla personelu? Poniżej znajdziesz pięć argumentów, które warto wziąć pod uwagę.

 1. Efektywne wykorzystanie narzędzi
  Jakościowe spawanie wymaga zastosowania wielu urządzeń i elementów – na samych spawarkach nie kończy się w końcu ten skomplikowany proces. Umiejętność właściwego posługiwania się wyposażeniem warsztatu (zwłaszcza jeżeli miała miejsce zmiana wykorzystywanego sprzętu czy spawacz zmienił miejsce zatrudnienia) jest niezwykle ważna. Szkolenia ze spawalnictwa oferowane przez takich dostawców jak pozwalają pracownikom po prostu lepiej wykonywać swoje obowiązki. A to oznacza z jednej strony wyższą wydajność, z drugiej wyższe zadowolenie z pracy. Często polecaną firmą, którą szczególnie cenią zarówno szefowie przedsiębiorstw, jak i pracownicy, jest Cloos.

 2. Większe bezpieczeństwo
  Wiedza i znajomość procesów mających miejsce zarówno w granicach stanowiska, jak i w całym zakładzie są najlepszym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa. Regularne szkolenia ze spawalnictwa pozwalają na ograniczenie liczby wypadków, a to przekłada się również na wyniki finansowe odnotowywane przez przedsiębiorstwo.

 3. Wyższa rentowność i zyski
  Dobrze wyszkolony personel, który jest w stanie sprawniej i lepiej wykonywać swoje obowiązki, to w szerszym ujęciu efektywniej działająca firma, która zyskuje większą przepustowość i jest w stanie realizować więcej zamówień. Wysoka jakość świadczonych usług to rzecz jasna również najlepszy argument do podjęcia współpracy z perspektywy klientów czy kontrahentów. Aby możliwe było osiągnięcie takiego efektu, konieczne jest i inwestowanie w szkolenia ze spawalnictwa.

 4. Większe zadowolenie załogi
  Kolejnym istotnym obszarem, który warto brać pod uwagę, jest morale pracowników. Jeżeli będą czuli, że inwestujesz w ich kompetencje i tym samym polepszasz również ich pozycję na rynku pracy, odwdzięczą się lojalnością i jeszcze wydajniejszą pracą. Niska retencja oznacza również ograniczenie kosztów związanych z zatrudnieniem. Poza tym inwestycja w szkolenia jest ważnym czynnikiem z punktu widzenia działań employer brandingowych firmy.

 5. Większa innowacyjność
  Lepiej przeszkolona załoga jest w stanie podejmować inicjatywę i samodzielnie szukać rozwiązań, które mogą przyczynić się do optymalizacji procesów. Długofalowo oznacza to nie tylko oszczędności, ale również możliwość dostrzeżenia zupełnie nowych perspektyw. Bez regularnych szkoleń ze spawalnictwa nie ma mowy o innowacyjności, która jest motorem nowoczesnej gospodarki.
Reklama