Kolejna wygrana szczypiornistek Zagłębia

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-11-05 20:37
Kolejna wygrana szczypiornistek Zagłębia - fot. zaglebie.lubin.pl
fot. zaglebie.lubin.pl

Spotkanie zaczęło się od udanej interwencji Moniki Maliczkiewicz, a po chwili mistrzynie Polski zdobyły swoją pierwszą bramkę za sprawą Karoliny Jureńczyk. Z karnego wyrównała Wiktoria Kotuch, która kilkanaście sekund później dała przyjezdnym prowadzenie. W piątej minucie na tablicy wyników było 3:3 i chociaż później lubinianki prowadziły 6:4, JKS znów doprowadził do remisu. Zespoły walczyły bramka za bramkę, a trafień było sporo. W osiemnastej minucie oglądaliśmy dwadzieścia bramek – po dziesięć z obu stron. Osiem minut przed końcem pierwszej połowy podopieczne Michała Kubisztala odzyskały prowadzenie z początku spotkania, a chwilę później wygrywały już różnicą trzech trafień – 14:11. Lubinianki musiały gonić wynik, ale robiły to na tyle skutecznie, że jeszcze przed przerwą zniwelowały straty, a rzut do pustej bramki z połowy boiska z wykonaniu Patrycji Matieli dał Miedziowym prowadzenie. Tym samym w końcówce KGHM Zagłębie zdobyło cztery bramki, nie tracąc przy tym żadnej.

Po przerwie znów oglądaliśmy wyrównane starcie i grę bramka za bramkę. Miedziowym w końcu udało się odskoczyć rywalkom na dwa trafienia, a miało to miejsce w 38. minucie spotkania. Jak się okazało był to przełomowy moment spotkania. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej, podobnie jak pod koniec pierwszej połowy, tak i tym razem zaliczyły znakomitą serię i w 42. minucie wygrywały już 23:17. Mistrzynie Polski do końca kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń, powiększyły jeszcze swoje prowadzenie i ostatecznie wygrały 31:25.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – Handball JKS Jarosław 31:25 (15:14)

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Promis 9, Pankowska, Grzyb 1, Przywara, Kochaniak-Sala 4, Górna 2, Zych, Szarkova, Michalak 2, Bujnochova 2, Matieli 3, Jureńczyk 2, Milojević 6.

JKS: Kubisztal, Kordowiecka – Kostuch 6, Szczotka 1, Guziewicz 1, Dmytrenko 5, Galas, Kordowiecka, Matuszczyk 5, Hawryluk, Byzdra 2, Luberecka, Skubacz, Strózik, Kozimur 5.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.