Zagłębie złote, KPR srebrny. Koniec sezonu Superligi

Wojciech Klich | Utworzono: 2024-05-22 22:20
Zagłębie złote, KPR srebrny. Koniec sezonu Superligi - fot. Robert Radczak

KPR, żeby cieszyć się ze srebrnych krążków, musiał przede wszystkim pokonać MKS Gniezno. Ta sztuka się udała, choć spotkanie było bardzo wyrównane. Do przerwy podopieczne Marcina Palicy prowadziły jedną bramką, jednak w drugiej połowie MKS dwukrotnie był w stanie zbudować cztero-bramkową przewagę. W końcówce jednak KPR zachował więcej zimnej krwi i odwrócił losy spotkania, wygrywając 30:27.

Kobierki wciąż jednak musiały czekać na rozstrzygnięcie meczu w Lubinie. A to dlatego, że wygrana MKS-u Lublin nad Zagłębiem wystarczałaby lubliniankom do zajęcia drugiego miejsca. Miedziowe tym razem jednak pomogły rywalkom zza miedzy. To spotkanie również było bardzo wyrównane, zakończyło się też remisem 25:25. W serii rzutów z siódmego metra skuteczniejsze były jednak gospodynie, które triumfowały w niej 11:10.

W tabeli triumfowało Zagłębie z dorobkiem 78 punktów. Drugie miejsce zajęły zawodniczki KPR-u (64 punkty), a trzecie MKS Lublin (63). Z ligą pożegnała się Galiczanka Lwów, a jej miejsce zajmie powracający do elity Ruch Chorzów.

KPR Gminy Kobierzyce – URBIS Gniezno 30:27 (13:12).

Najwięcej bramek – dla KPR: Magdalena Drażyk i Zorica Dspodovska po 7, Małgorzata Buklarewicz 5; dla URBIS: Magdalena Nurska 7, Malwina Hartman 6, Zofia Bartkowiak 5.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – FunFlor Lublin 25:25 (13:13), karne: 11-10

Najwięcej bramek – dla Zagłębia: Daria Przywara 8, Karin Bujnochova 4, Daria Michalak i Patricia Matieli po 3; dla FunFlor: Magda Balsam 8, Aleksandra Tomczyk i Sara Kovarowa po 5.