Pewna wygrana Cuprum w Plus Lidze

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-11-17 07:13
Pewna wygrana Cuprum w Plus Lidze - fot. ks.cuprum.pl

Pierwszy punkt w tym meczu lubinianie zapisali na swoim koncie po autowym ataku Bartosza Filipiaka (0:1), mimo to spotkanie zapowiadało się obiecująco. Świetnie radził sobie atakujący zespołu z Suwałk, a po stornie Cuprum Adam Lorenc, który bardzo szybko posłał asa serwisowego (8:10), w ślad za nim poszedł Paweł Pietraszko i tak napędzała się gra lubińskiego zespołu (12:16). Szybko zdobyte prowadzenie zostało doprowadzone do końca, a seta atakiem zakończył atakujący Cuprum.

W drugiej partii znów dolnośląski zespół przejął inicjatywę i zbudował prowadzenie (7:11). A punktową zagrywką popisał się kapitan lubinian. Ten set miał też cichego bohatera. Ostatni punkt widowiskową obroną piłki zdobył libero – Maksymilian Granieczny. Takim sposobem podopieczni trenera Pawła Ruska prowadzili już 2:0 w całym spotkaniu.

Trzeci set pewniej zaczęli gospodarze (8:6), ale dalsze losy seta toczyły się już podobnie do poprzednich. Od stanu (13:10) to znowu gra siatkarzy z Dolnego Śląska wyglądała lepiej. Z bardzo dobrej strony pokazali się środkowi, którzy aż 10 razy skutecznie zablokowali rywala. Paweł Pietraszko do udanej akcji na siatce dorzucił jeszcze punkt z pola zagrywki, zaserwował asa i rozstrzygnął losy całego spotkania. Świetnie w meczu zaprezentował się, debiutujący w podstawowym składzie – Adam Lorenc, który zdobył 19 punktów i został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

MVP: Adam Lorenc

Ślepsk Malow Suwałki — KGHM Cuprum Lubin 0:3 (20:25, 23:25, 17:25)

Cuprum: Strulak (5), Kwasowski (10), Granieczny (L), Ferens (7), Gerlinski (2), Lorenc (19), Pietraszko (9)

Ślepsk: Stajer (4), Gallego (6), Filipiak (16), Stern (7), Halaba (9), Buculjević (3)