Zwycięstwo na koniec sezonu

Wojciech Klich | Utworzono: 2024-04-22 21:30
Zwycięstwo na koniec sezonu - fot. ks.cuprum.pl

W pierwszym secie gra była bardzo wyrównana, ale więcej zimnej głowy zachowali przyjezdni. W decydujących momentach zapunktowali i wygrali pierwszą partię 25:23.

W kolejnych trzech odsłonach to jednak lubinianie grali znacznie lepiej. Najpierw zwyciężyli do 19, potem do 20, aż wreszcie w czwartym secie katowiczanie koniecznie chcieli doprowadzić do remisu, tak żeby nie rozgrywać już złotego seta. Cuprum odparło jednak atak i wygrało 26:24.

W złotym secie walka trwała do ostatnich chwil, na przewagi triumfował jednak GKS, wygrywając też rywalizację o 13 miejsce.

KGHM Cuprum Lubin – GKS Katowice 3:1 (23:25, 25:19, 25:20, 26:24), złoty set: 15:17
Pierwszy mecz GKS wygrał 3:0. Zespół z Katowic na koniec sezonu zajął 13. miejsce, a Cuprum 14.

KGHM Cuprum Lubin: Kamil Kwasowski, Paweł Pietraszko, Jake Hanes, Wojciech Ferens, Seweryn Lipiński, Kajetan Kubicki - Maksymilian Granieczny (libero) – Hubert Węgrzyn, Adam Lorenc.

GKS Katowice: Marcin Waliński, Łukasz Usowicz, Damian Domagała, Jonas Kvalen, Bartłomiej Krulicki, Piotr Fenoszyn - Bartosz Mariański (libero) – Dawid Ogórek (libero), Davide Saitta, Lukas Vasina, Sebastian Adamczyk.