Strażnicy graniczni odkryli narkotyki i uprawę konopi

WK, PAP | Utworzono: 2023-11-21 10:01
Strażnicy graniczni odkryli narkotyki i uprawę konopi - fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej porucznik Paweł Biskupik we wtorek poinformował, że w trakcie wspólnych działań funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Kłodzku oraz policjantów z kłodzkiej komendy przeprowadzonych w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu kłodzkiego zabezpieczono amfetaminę i marihuanę.

- Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kilka gramów amfetaminy oraz blisko 600 gramów marihuany, krzewy konopi oraz lampę i nagrzewnicę do uprawy konopi - powiedział rzecznik.

Szacunkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 30 tys. zł. Do posiadania amfetaminy przyznała się 35-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego. Natomiast 25-latek, także mieszkaniec powiatu kłodzkiego, przyznał się do posiadania i uprawy marihuany. Oboje zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających lub psychotropowych. Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.