25 listopada to dzień, w którym świętują kolejarze

Aleksander Ogrodnik, JD | Utworzono: 2023-11-25 13:37 | Zmodyfikowano: 2023-11-25 13:39
25 listopada to dzień, w którym świętują kolejarze - fot. Aleksander Ogrodnik
fot. Aleksander Ogrodnik

- To będzie prawdziwa podróż do przeszłości - zapewnia Michał Wychodil, rzecznik prasowy Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu:

"To był dźwięk fiata, czyli popularnego spalinowozu. Mamy dzisiaj wagony w składzie - trzy z końca lat 20-stych z wrocławskim rodowodem i wagon kuszetkę, również historycznie utrzymany z lat 70. z legendarnych już zakładów Cegielskiego, wszystkie w oliwkowym malowaniu, tak jak kiedyś te wagony jeździły."

Zabytkowa lokomotywa, a za nią między innymi historyczne oliwkowe wagony z lat 20., na dolnośląskich torach będzie dziś można poczuć się jak w przeszłości. Na trasę do Leśnicy, Jelcza Laskowic i Trzebnicy wyjadą dziś zabytkowe składy, które spotkać będzie można na torach, peronach i przejazdach już od samego rana.

- Szczęśliwcy na pokładzie historii nie tylko dotkną, ale także i o niej posłuchają - przekonuje Michał Wychodil - rzecznik prasowy Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu:

"To jest podróż w czasie i przestrzeni, w czasie, dlatego że będziemy właśnie opowiadać o historii kolejnictwa, też nawiązując do regionu, dzień kolejarza też, więc o tej historii kolejnictwa, nie tylko ją pokazujemy, ale opowiemy."

Kolejna okazja do takiej "podróży do przeszłości" już 10 grudnia, tym razem z okazji mikołajek.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.