Polki zaczynają grę w Mistrzostwach Świata. W składzie zawodniczki z Dolnego Śląska

WK, PAP | Utworzono: 2023-11-30 08:52
Polki zaczynają grę w Mistrzostwach Świata. W składzie zawodniczki z Dolnego Śląska - fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)
fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Ostatnim etapem przygotowań drużyny Arne Senstada był występ w turnieju Posten Cup. Biało-czerwone w Norwegii pokonały Islandię 29:23 i Angolę 33:30 oraz przegrały z zespołem gospodarza imprezy 25:27. W turnieju zaprezentowało się 18 Polek, które norweski szkoleniowiec zabrał na mistrzostwa. Z tego składu zostanie wytypowana "16" na mecz z Iranem.

Obie ekipy po raz pierwszy w historii staną naprzeciw siebie.

Reprezentacja Iranu drugi raz wystąpi w mistrzostwach świata. W roku 2021 przegrała sześć meczów z rzędu, a spotkanie o 31. miejsce w turnieju wygrała z Chinami walkowerem 10:0. Rywalki wycofały się w końcowych dniach imprezy z powodu epidemii Covid-19 w zespole. Właśnie te drużyny w ubiegłorocznych mistrzostwach Azji zagrały o brązowy medal. Chiny zwyciężyły 39:24.

W polskiej kadrze nie brakuje także silnej reprezentacji z dolnośląskich klubów. Szansę na występ mają Barabra Zima, Karolina Kochaniak-Sala, Adrianna Górna i Daria Michalak z KGHM MKS Zagłębia Lubin i Mariola Wiertelak z KPR-u Gminy Kobierzyce.

Początek spotkania o 20:30.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.