Oddajesz krew, dostajesz choinkę

Bartosz Szarafin, AO | Utworzono: 2023-12-15 07:59 | Zmodyfikowano: 2023-12-15 08:02
Oddajesz krew, dostajesz choinkę - fot. Pexels (zdjęcie ilustracyjne)
fot. Pexels (zdjęcie ilustracyjne)

5 tysięcy świątecznych drzewek trafi dziś do krwiodawców w całej Polsce. Jedyny warunek to zgłoszenie się do punktu by oddać krew. Tak też będzie na Dolnym Śląsku.

- Wszyscy którzy dziś zgłoszą się by oddać krew otrzymają oprócz słodkości wyjątkowy świąteczny prezent - zachęca Karolina Stefańska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu

"Zapraszamy wszystkich serdecznie. Każda osoba, która odda krew dostanie voucher na świąteczne drzewko, czyli choinkę. / Zapraszamy! RCKiK w Wałbrzychu, zapraszamy do Kłodzka - to jest nasz punkt krwiodawstwa w szpitalu, zapraszamy również do Jeleniej Góry do Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych, tam również vouchery na choinki." - dodaje Wojciech Bonior.

- Krew to wyjątkowy prezent - mówi Malwina Sokołowska z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

"Wystarczy przyjść do jednego z centrów krwiodawstwa, które wzięło udział w tej akcji razem z nami, oddać krew, a w zamian za to dostaniemy choinkę do naszego domu. Z roku na rok widzimy, że to zainteresowanie jest co raz większe, co nas niezmiernie cieszy. Mamy świadomość tego, że ta krew to jest ten prezent, którego nikt inny nie może podarować jak tylko człowiek, drugiemu człowiekowi."

Akcja ma charakter ogólnopolski. Ale z decyzją o wizycie w krwiodawstwie warto się pospieszyć, a także liczyć z możliwymi kolejkami. Vouchery na choinki będzie można realizować w lokalnych nadleśnictwach.

Bożonarodzeniowe drzewka dostępne u leśników, pochodzą ze specjalnych plantacji choinkowych. Lasy Państwowe nie wycinają choinek na uprawach leśnych albo w podszytach - informują Lasy Państwowe. Plantacje choinkowe zakłada się tam, gdzie „zwykły” las nie może rosnąć, np. pod liniami energetycznymi. W wielu nadleśnictwach jest możliwość samodzielnego wyboru drzewka, a nawet można je sobie samemu wyciąć. Dzięki temu, że choinki są wycinane „na bieżąco”, ograniczamy do minimum liczbę niewykorzystanych drzewek.

Nadleśnictwa organizują też choinkobrania. Takim drzewkom niczego nie brakuje, a często są o wiele tańsze niż sklepowe.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.