Pucharowe starty saneczkarzy z Dolnego Śląska

PP/PAP | Utworzono: 2023-12-17 09:15
Pucharowe starty saneczkarzy z Dolnego Śląska - Klaudia Domaradzka - fot. Sandro Halank/Wikimedia Commons
Klaudia Domaradzka - fot. Sandro Halank/Wikimedia Commons

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli w Whistler siódme miejsce. Najlepsi byli trzykrotni mistrzowie olimpijscy Niemcy Tobias Wendl i Tobias Arlt. Chmielewski i Kowalewski mieli siódmy czas pierwszego ślizgu i 11. drugiego. Ich łączny wynik 1.17,768 był o 0,468 gorszy od rezultatu Wendla i Arlta.

W rywalizacji męskich jedynek Mateusz Sochowicz zajął 21. miejsce, a Arkadiusz Trojga został sklasyfikowany na ostatniej, 27. pozycji. Zwyciężył Niemiec Max Langenhan.

W zmaganiach w saneczkarskich jedynek kobiet triumfowała Niemka Julia Taubitz. Jedyna z Polek Klaudia Domaradzka po pierwszym przejeździe była klasyfikowana na 25. miejscu. Po drugim ślizgu zawodniczka Karkonoszy Jelenia Góra spadła o trzy pozycje, tracąc łącznie do zwyciężczyni 1,788 s. Imprezę ukończyło 30 saneczkarek.