Kolejne przejścia w Szczawnie będą bezpieczniejsze

Bartosz Szarafin, AO | Utworzono: 2023-12-22 09:03 | Zmodyfikowano: 2023-12-22 09:05
Kolejne przejścia w Szczawnie będą bezpieczniejsze - fot. mat. prasowe (zdjęcie ilustracyjne)
fot. mat. prasowe (zdjęcie ilustracyjne)

Zmiany czekają między innymi popularne przejście przy ul. Solickiej czy to naprzeciwko Domu Zdrojowego.

- Chodzi o to, by nadchodzący piesi byli lepiej widoczni dla kierowców, a przez to bezpieczniejsi - mówi zastępca burmistrza Szczawna-Zdroju - Marek Ćmikiewicz.

"Mają to być przejścia z detektorami ruchu, takie które będą sygnalizować kierowcom, że ktoś do przejścia się zbliża i należy zachować szczególną ostrożność - tego typu rozwiązania. Łącznie z takim w formie radaru i jeżeli prędkość będzie przekraczana w tym momencie, to zmieni się oczywiście światło na czerwone."

Do tej pory, podobne urządzenia z powodzeniem zastosowano m.in przy ulicy Mickiewicza czy Sienkiewicza.

- Jedno z przejść będzie modernizowane po raz drugi. Łącznie prace obejmą trzy lokalizacje - dodaje Marek Ćmikiewicz, zastępca burmistrza Szczawna-Zdroju:

"Pierwsze to jest w rejonie ul. Solickiej, to jest to z sygnalizacją, będzie zmodernizowana. Nowe jak gdyby funkcje na tym przejściu będą zastosowane. Tak, żeby bezpiecznie było dla pieszych. Drugie przejście będzie w rejonie skrzyżowania ul. Pocztowej i Kolejowej, i trzecie przed Dome, Zdrojowym vis-a-vis Parku Szwedzkiego."

Dla poprawy bezpieczeństwa zostaną zastosowane nowoczesne technologie. Oświetlenie ostrzegawcze będzie uruchamiane automatycznie po zbliżeniu się do pasów przez pieszego. Będzie też radar zmieniający światła na czerwone po przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.

W ostatnich latach władze Szczawna-Zdroju postawiły duży nacisk na uspokojenie ruchu samochodów w mieście. Na niektórych dawniej głównych trasach wprowadzono ograniczenia do 30km/h, a wiele skrzyżowań stało się równorzędnymi.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.