Polkowiczanki górą w derbach Dolnego Śląska

Wojciech Klich | Utworzono: 2023-12-27 21:42 | Zmodyfikowano: 2023-12-27 21:53
Polkowiczanki górą w derbach Dolnego Śląska - fot. kosz.mkspolkowice.pl

Mimo tego, że na polskich parkietach koszykarkom z Polkowic w tym sezonie zdarzały się słabsze mecze, to jednak Pomarańczowe od początku były faworytkami tego spotkania. W pierwszej kwarcie BC wyraźnie to podkreśliło. Przyjezdne grały skuteczniej niż wrocławianki, które nie potrafiły znaleźć swojego rytmu, szczególnie w ataku. 16 punktów różnicy mocno utrudniło Ślęzie grę w całym starciu.

W drugiej kwarcie gra podopiecznych Arkadiusza Rusina poprawiła się, ale nie na tyle, by zmniejszać straty do polkowiczanek. W efekcie liderki Basket Ligi Kobiet na przerwę schodziły z przewagą 19 oczek.

W trzeciej kwarcie Ślęza wyraźnie poprawiła grę w defensywie i zaczęła odrabiać straty. Mocno przyczyniła się do tego sześciopunktowa seria na początku kwarty, a potem pilnowanie rywalek. Nadal to jednak KGHM BC miał zdecydowaną przewagę punktową i Pomarańczowe zdawały się kontrolować wydarzenia na boisku.

Potwierdziła to czwarta kwarta, w której polkowiczanki znów powiększyły przewagę nad Ślęzą. Wrocławianki walczyły, ale nie były w stanie dogonić już rywalek i w derbach regionu przegrały z BC 51:64.

Ślęza Wrocław – KGHM BC Polkowice 51:64 (9:23, 18:23, 16:10, 8:8).

Ślęza Wrocław: Alex Held 17, Angel Baker 15, Aleksandra Mielnicka 10, Karolina Stefańczyk 5, Martyna Pyka 2, Natalia Kurach 2, Digna Strautmane 0;

KGHM BC Polkowice: Dragana Stankovic 18, Brianna Fraser 13, Zala Friskovec 7, Stephanie Mavunga 7, Brittney Sykes 6, Julia Piestrzyńska 6, Weronika Gajda 5, Klaudia Gertchen 2, Emilia Kośla 0, Zuzanna Kulińska 0, Zuzanna Kulińska 0.