Nowa metoda na telefoniczne oszustwa. Na... usługę erotyczną

Beata Makowska, BM | Utworzono: 2023-12-30 05:53 | Zmodyfikowano: 2023-12-29 05:53
Nowa metoda na telefoniczne oszustwa. Na... usługę erotyczną - Fot: archiwum Radia Wrocław
Fot: archiwum Radia Wrocław

Pomysłowość oszustów nie zna granic. Po fałszywych wnuczkach, policjantach czy bankierach teraz wyłudzają pieniądze na fałszywą usługę erotyczną. - Esemesy o tym, że została na naszym telefonie aktywowana aplikacja wysyłająca zdjęcia pornograficzne to kolejny sposób na wyciąganie pieniędzy – powiedziała Radiu Wrocław Magdalena Ząbek oficer prasowy policji w Świdnicy:

„Z treści wiadomości wynika, że użytkownik, będzie otrzymywał zdjęcia erotyczne. Dalsza część wiadomości zawiera instrukcję jak należy zrezygnować z tej usługi. W tym celu należy wysłać wiadomość o treści: koniec, pod wskazany numer. Wysłanie takiego esemesa spowoduje uszczuplenie naszego konta o wskazaną w wiadomości kwotę”

Policja apeluje aby wszystkie takie esemesy usuwać bez klikania w jakiekolwiek linki:

„Stworzona przez przestępców wiadomość tak naprawdę służy do wyciągania pieniędzy od przestraszonych odbiorców, którzy działając w panice i pośpiechu jak najszybciej chcą zrezygnować z usługi, której w rzeczywistości nigdy nie aktywowali”

Jeśli dostałeś informację o zapisaniu się do jakiejkolwiek usługi premium o której nic nie wiemy, najlepiej skontaktować się ze swoim operatorem sieci komórkowej. Dla bezpieczeństwa, można poprosić o zablokowanie wszystkich usług SMS i WAP Billing. Są to takie usługi, w których opłata naliczana jest albo za otrzymanie SMS-a, albo za wejście na określoną stronę internetową.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.