Policyjny pościg w Kamiennej Górze. Kierowca pod wpływem narkotyków

PAP, JD | Utworzono: 2023-12-29 15:06
Policyjny pościg w Kamiennej Górze. Kierowca pod wpływem narkotyków - fot. Policja
fot. Policja

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu w Kamiennej Górze. Wówczas w mieście służbę pełnili policjanci z legnickiego oddziału prewencji. W pewnym momencie ich uwagę przykuł jeden z kierowców.

"Mężczyzna, którego minęli w samochodzie, zaczął się za nimi nerwowo rozglądać. W związku z tym zawrócili, chcieli go zatrzymać do kontroli" - powiedziała sierż. sztab. Katarzyna Trzepak-Balicka z KPP w Kamiennej Górze.

Kierowca stwierdził jednak, że nie zatrzyma się do kontroli. Przyspieszył i zaczął uciekać.

"Ta ucieczka trwała krótko, dosłownie kilka minut. Wjeżdżając w ul. Licealną uderzył w betonowy słupek, następnie w dwa prawidłowo zaparkowane pojazdy i budynek. Na szczęście w tym momencie nikt tamtędy nie przechodził, nikogo też nie było w samochodach więc nikomu nic się nie stało" - powiedziała PAP sierż. sztab. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Autem kierował 47-letni mieszkaniec powiatu. Okazało się, że miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, test wykazał, że prowadził pod wpływem narkotyków.

"Policjanci z komendy powiatowej policji w Kamiennej Górze będą prowadzili czynności zmierzające do ukarania go za przestępstwa, które popełnił, czyli niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie pod wpływem narkotyków i kierowanie pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów" - powiedziała policjantka.

Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia. Kara może wzrosnąć jeśli okaże się, że działał w warunkach recydywy. Kierowca został dodatkowo ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.