Komunikacja gminna w Ząbkowicach Śląskich zyskuje popularność

Bartosz Szarafin, WK | Utworzono: 2024-01-02 09:21 | Zmodyfikowano: 2024-01-02 09:22
Komunikacja gminna w Ząbkowicach Śląskich zyskuje popularność - fot. Gmina Ząbkowice Śląskie
fot. Gmina Ząbkowice Śląskie

Gmina podsumowała kolejny okres jej działalności. Z autobusów kursujących po mieście i okolicznych miejscowościach korzysta co raz więcej osób - podlicza Marcin Orzeszek, burmistrz Ząbkowic:

- Był taki pewien moment: "jeżdżą puste!" i co się okazuje? Po tym kwartale w takiej małej gminie Ząbkowice sprzedaliśmy 163 tys. biletów. Przewieźliśmy ponad 200 tys. pasażerów, a przecież gmina Ząbkowice liczy 20 tys. z groszem mieszkańców. Dla nas to jest bardzo dużo.

Nie bez wpływu pozostaje tu zapewne cena biletów, dodaje Marcin Orzeszek:

- U nas tak trochę symbolicznie bilet kosztuje złotówkę jeżeli chodzi o samo miasto, a z najdalszych miejscowości naszej gminy jest 3 zł.

Komunikację w Ząbkowicach Śląskich obsługuje wybrany w przetargu operator, któremu powierzono 7 nowoczesnych 12-metrowych autobusów hybrydowych (spalinowo-elektrycznych), oraz małe autobusy elektryczne. Na razie gmina nie planuje rozbudowy sieci połączeń o sąsiednie gminy, ani podwyżek cen biletów.


Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Wyborca2024-01-19 17:34:40 z adresu IP: (2001:67c:2660:425:a:x:x:x)
No tak, w tym roku na pewno nie były planowane podwyżki biletów, przecież nikt o zdrowych zmysłach nie wprowadza ich tuż przed wyborami, w których może startować :)