Opera Wrocławska zapowiada premiery

Piotr Osowicz, JD | Utworzono: 2024-01-17 14:14 | Zmodyfikowano: 2024-01-17 14:14
Opera Wrocławska zapowiada premiery - fot. Piotr Osowicz
fot. Piotr Osowicz

Powracają również tytuły dawno niewidziane na scenie teatru przy ul. Świdnickiej. A o spektaklu, którego nie można przegapić, opowiada dyrektor Opery, Tomasz Janczak:

"No tutaj nie ma dwóch zdań, że Tosca z udziałem Aleksandry Kurzak i Roberto Alagna jest to wydarzenie historyczne i będziemy trzecim miejscem na świecie, gdzie na scenie zobaczymy tę parę. To jest absolutnie wydarzenie nie tylko tego sezonu, ale kilku ostatnich lat."

Tosca, o której opowiadał dyrektor Opery, zostanie pokazana 31 maja oraz 2 czerwca tego roku. A zapowiadane premiery to "Manekiny" Zbigniewa Rudzińskiego, "Włoszka w Algierze" Gioacchino Rossiniego oraz balet zatytułowany "Napoli".

- Ta druga część sezonu to również wyzwanie dla chóru Opery - mówi Radiu Wrocław jego kierowniczka Anna Grabowska-Borys:

"Absolutnie mamy kilka ambitnych zadań, dlatego że mamy +Rycerskość Wieśniacza+ na przełomie kwietnia i maja, śpiewamy również Requiem Mozarta i z takich ważnych pozycji repertuarowych to jest Łucja z Lammermoor. Z tego, czego się cieszę, to również współpraca z nowymi dyrygentami i Włoszka w Algierze."

Na melomanów w najbliższych miesiącach czeka również wiele pozycji repertuarowych jak Don Giovanni czy Cyganeria Pucciniego.

Reklama

Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Antoni2024-04-05 14:41:37 z adresu IP: (2a01:114f:430a:df00:2d81:x:x:x)
Byłem na Łucji i niestety rozczarowanie. Co to za dyrygent ( Gref Aleksanser) który nie ma finezji, lekkości. Ledwo poznałem tę muzykę. Z rozrzewnieniem wspominam spektakle pod batutą Basema Akiki.