Reprezentantka Argentyny wzmacnia Zagłębie

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2024-01-18 09:08
Reprezentantka Argentyny wzmacnia Zagłębie - fot. zaglebie.lubin.pl
fot. zaglebie.lubin.pl

Występująca na prawym rozegraniu Cavo to zawodniczka czołowej hiszpańskiej drużyny Bera Bera, z którą zdobywała mistrzostwa Hiszpanii oraz grała w europejskich pucharach. Jest wyróżniającą się zawodniczką na swojej pozycji w całej hiszpańskiej ekstraklasie.

Malena Cavo to także czołowa zawodniczka reprezentacji Argentyny. Wyróżniała się podczas ostatnich mistrzostw świata, które odbywały się w Danii, Norwegii i Szwecji pod koniec 2023 roku. Nowa rozgrywająca KGHM MKS Zagłębia podczas mistrzostw rzuciła dla swojej reprezentacji sześć bramek przeciwko Ukrainie i po dwie w meczach z Brazylią i Hiszpanią.

Z reprezentacją Argentyny Cavo wywalczyła srebrne medale podczas Igrzysk Panamerykańskich. W 2021 roku znalazła się w najlepszej siódemce turnieju w Paragwaju. W obecnych rozgrywkach hiszpańskiej ekstraklasy Malena Cavo zdobyła 53 bramki w 14. ligowych spotkaniach.

- Bardzo się cieszę z tej nowej szansy, to dla mnie wielki skok jakościowy i jestem bardzo podekscytowana, że mogę być częścią świetnego zespołu, jakim jest KGHM MKS Zagłębie Lubin – mówi nowa zawodniczka mistrzyń Polski.

Malena Cavo ma 24 lata i mierzy 169 cm.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.