Specjaliści z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego zagrają dla WOŚP

Mateusz Florczyk, JD | Utworzono: 2024-01-22 15:38 | Zmodyfikowano: 2024-01-22 15:39
Specjaliści z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego zagrają dla WOŚP - fot. ilustracyjna / Radio Wrocław
fot. ilustracyjna / Radio Wrocław

- Po raz kolejny pomagamy najmłodszym, ale też trzeba pamiętać o dorosłych - mówi Radiu Wrocław prof. Barbara Królak-Olejnik, kierownik Kliniki Neonatologii w USK we Wrocławiu:

"Na pewno jest to bardzo ważna akcja. Należy o tym mówić, bo jednak dotknęła bardzo dużą część społeczeństwa infekcja SARS-CoV-2 o różnym nasileniu. W tej chwili nie możemy powiedzieć, że tego zakażenia nie ma. Przecież ono jest, może nie aż tak w ciężkiej postaci, jak było wcześniej."

- Zapisy na niedzielne badania oraz porady już ruszyły - dodaje Stefan Augustyn rzecznik prasowy USK we Wrocławiu:

"Można powiedzieć, że chyba w Polsce nie ma szpitala, gdzie nie ma sprzętu WOŚP. Podobnie jest w przypadku USK, gdzie ten sprzęt pracuje i ratuje życie. Z tego powodu chcemy po raz kolejny włączyć się w to przedsięwzięcie i dać coś od siebie. To przedsięwzięcie jest skierowane do najmłodszych pacjentów."

Zarejestrować dziecko będzie można do piątku, 26 stycznia. Zapisy telefoniczne obowiązują między godziną 12 a 14. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Nie zabraknie również udziału USK w licznych aukcjach przygotowanych i wystawionych przez Sztab WOŚP przy Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.