Głogowskie hospicjum oficjalnie otwarte

Karolina Bieniek, WK | Utworzono: 2024-01-29 16:40 | Zmodyfikowano: 2024-01-29 16:41
Głogowskie hospicjum oficjalnie otwarte - fot. Fundacja Hospicjum Głogowskie
fot. Fundacja Hospicjum Głogowskie

W wyposażonej i dostosowanej do potrzeb pacjentów placówce znajdzie miejsce około 20 pacjentów. Choć miasto obiekt wybudowało, a fundacja wyposażyła, to nic nie udałoby się bez zaangażowania i wsparcia mieszkańców, mówią jednym głosem prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz wraz z prezeską Stowarzyszenia „Hospicjum Głogowskie" Aleksandrą Glińską:

- Ten obiekt nazywam i będę nazywał „pomnikiem głogowskiego wolontariatu". Bardzo wiele osób i instytucji zaangażowało się w ideę powstania hospicjum. Nie ma osób w Głogowie, które by się w ten projekt nie zaangażowały. Wszyscy jesteśmy wolontariuszami Stowarzyszenia „Hospicjum Głogowskie".

Wolontariusze pojawią się także w szpitalu, gdzie będą pomagać wykwalifikowanemu personelowi, zapewnia głogowianin Roman Brzezik:

- Takie miejsce jest potrzebne w Głogowie. Śledziłem to, co się tutaj dzieje, przez te lata się działo, czyli te wszystkie kwesty. Ludzie z woli serca to robili, mnóstwo czasu w to włożyli i mamy to miejsce, dzisiaj jest otwarcie. I skoro to miejsce jest tutaj i mogę swój wkład wnieść, to chcę tu po prostu być, chcę pomagać.

Do hospicyjnych sal trafiły specjalistyczne łóżka z materacami przeciwodleżynowymi za kwotę ponad 200 tysięcy złotych, zakupione w ramach WOŚP. Placówka działa w ramach NFZ.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.