Szczypiornistki Zagłębia znów zwycięskie w Superlidze

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2024-01-30 06:20
Szczypiornistki Zagłębia znów zwycięskie w Superlidze - fot. zaglebie.lubin.pl
fot. zaglebie.lubin.pl

Wynik meczu otworzyła Joanna Drabik, ale chwilę później piotrkowianki wygrywały 2:1. W pierwszej fazie spotkania kibice oglądali szybkie akcje i sporo bramek. Po kwadransie o jedno więcej trafienie na koncie miały mistrzynie Polski, prowadząc 8:7. Miedziowe były na prowadzeniu, ale rywalki „trzymały” wynik. KGHM Zagłębie kilka minut później wygrywało 10:8, jednak po chwili znów był remis – 10:10. Lubinianki odzyskały prowadzenie za sprawą Joanny Drabik, która po dwudziestu minutach miała na swoim koncie już cztery bramki. Sześć minut przed końcem pierwszej połowy Piotrcovia odzyskała prowadzenie z początku spotkania – w 24. minucie przyjezdne wygrywały 14:13. Do przerwy trwała wymiana ciosów, a pierwsza bardzo wyrównana połowa zakończyła się remisem po 16.

Od początku drugiej połowy mistrzynie Polski weszły na swoje tory i po szybkim 4:1 odskoczyły rywalkom. Później znów gra się wyrównała, jednak to KGHM MKS Zagłębie cały czas było na 3-4 bramkowym prowadzeniu. Lubinianki poprawiły obronę i skuteczność w ataku, co przyniosło zamierzony efekt. Dziesięć minut przed końcową syreną było już 30:23 i Miedziowe były już bardzo blisko 45. ligowej wygranej z rzędu. Tak też się stało i pomimo bardzo napiętego terminarza i aż 11. dodatkowych meczów, rozegranych w ramach Ligi Mistrzyń KGHM MKS Zagłębie Lubin zanotowało kolejny ligowy triumf i umocniło się na pierwszy miejscu w tabeli ORLEN Superligi Kobiet.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 35:26 (16:16)

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Pankowska, Przywara 1, Górna 6, Zych, Drabik 5, Szarakova, Milczarczyk, Michalak 8, Bujnochova, Kochaniak-Sala 6, Matieli 5, Jureńczyk 2, Milojević 2.

Piotrcovia: Sarnecka, Suliga – Gadzina 2, Świerczek 4, Radushko 2, Mielewczyk 1, Królikowska 5, Grobelna, Mokrzka, Sobecka, Szczepanek, Trbović 1, Waga 5, Martins, Sobecka 5, Schneider 1.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.