Nowootwarte Centrum Zdrowia Psychicznego w Złotoryi czeka na pacjentów

Karolina Bieniek, AO | Utworzono: 2024-02-02 06:40 | Zmodyfikowano: 2024-02-02 06:43
Nowootwarte Centrum Zdrowia Psychicznego w Złotoryi czeka na pacjentów - fot. Karolina Bieniek
fot. Karolina Bieniek

To oddział dzienny podlegający pod Wojewódzki Szpital Psychiatryczny, ale zlokalizowany w samym centrum Złotoryi. Jak wyjaśnia Katarzyna Zielińska, kierownik tej placówki, nie bez przyczyny oddział działa w zupełnie innej lokalizacji niż sam szpital - Chodzi o komfort pacjenta:

"Żeby pacjenci mieli możliwość takiej oddzielnej terapii i nie być stricte kojarzeni z chorobami psychiatrycznymi, czyli z tym miejscem naszym, które jest już wiele lat. Pacjenci zaglądają do nas chętniej, przekraczając próg tego miejsca, pacjent czuje się jak w środowisku domowym."

Magdalena Kisiel lekarz psychiatra, kierownik dziennego oddziału podkreśla, że jest to miejsce kluczowe także w terapii osób po hospitalizacji:

"Pacjenci po takich ciężkich przejściach trafiają później do nas na doleczenie do oddziału dziennego w formie prowadzonej tutaj terapii, są jakby wdrażani w funkcjonowanie codzienne, żeby sobie mogli poradzić, wrócić do pracy, wrócić w swoje środowisko domowe."

By skorzystać z pomocy, wystarczy zarejestrować się w Poradni Zdrowia Psychicznego w punkcie zgłoszeniowo-koordynacyjnym. Na oddział dzienny pacjentów kierują specjaliści. Poza terapią organizowane są wyjazdy i spotkania z dietetykiem czy fizjoterapeutą. W placówce utworzono także Zespół Leczenia Środowiskowego wychodzący do pacjenta. Z pomocy mogą skorzystać osoby powyżej 18. roku życia, mieszkające na terenie powiatów złotoryjskiego i jaworskiego. Są wciąż wolne miejsca.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.