Historia, która budzi kontrowersje na deskach teatru

Karolina Bieniek, JD | Utworzono: 2024-02-02 16:52 | Zmodyfikowano: 2024-02-02 16:54
Historia, która budzi kontrowersje na deskach teatru - fot. K. Budrewicz
fot. K. Budrewicz

Reżyserka Daria Kopiec przyznaje, że akcję trudno umiejscowić w konkretnym czasie, ale przekonuje, że -z całą pewnością została uwspółcześniona:

"Idziemy za fabułą Żeromskiego. Mamy postaci, które się pojawiają w powieści, ale też odczytujemy je współcześnie, przyglądając się głównej bohaterce powieści, Ewie i jej takiemu głodnemu, pożądliwemu poszukiwaniu miłości."

Mimo trudnej sytuacji finansowej, w jakiej znalazł się Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, nie zrezygnowano z realizacji tej premiery. Tekst do spektaklu napisał Artur Pałyga. Jacek Głomb dyrektor Teatru przyznaje, że -premierę w niemal połowie sfinansowali... widzowie:

"Ten spektakl powstał w bardzo trudnej sytuacji finansowej teatru. Prawie 240 darczyńców wpłaciło kwoty na rzecz tego projektu. Razem z dokończeniem akcji Podaruj Fotel Teatrowi to jest prawie 100 tys. złotych, czyli prawie połowa tego, co było potrzebne, to jest bardzo dobrze."

Premiera spektaklu już w najbliższą sobotę (3 lutego) o 19:00 na Scenie Gadzickiego. Jak podkreśla dyrekcja teatru -znaczna część biletów na lutowe terminy została już wyprzedana.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.