Mieszkania, drogi i rondo. Kamienną Górę czekają milionowe inwestycje

Piotr Słowiński, AO | Utworzono: 2024-02-07 09:17 | Zmodyfikowano: 2024-02-07 09:18
Mieszkania, drogi i rondo. Kamienną Górę czekają milionowe inwestycje - fot. kamiennagora.pl
fot. kamiennagora.pl

TBS chciał przebudować dawną przędzalnię już kilkanaście lat temu, ale radni za każdym razem blokowali przekazanie miejskich pieniędzy.

- Towarzystwo buduje więc w Legnicy, Oławie, Jaworze i wielu innych miastach, ale nie budowało w Kamiennej Górze - mówi burmistrz Janusz Chodasewicz:

"Sporo czasu upłynęło do chwili, w której udało się wreszcie dopiąć finansowanie, a przede wszystkim wznowić współpracę z TBS-em, który u nas przez długi czas nie budował. Z powodu konfliktu na linii samorząd- zarząd TBS-u ta współpraca na długi czas zamarła."

W Kamiennej Górze rozpoczyna się też bardzo droga przebudowa ulic Traugutta i Słowackiego. Wymienione zostaną podziemne instalacje kanalizacji deszczowej i wodnej. Na skrzyżowaniu ulic Traugutta i Skłodowskiej – Curie powstanie niewielkie rondo, powstaną też nowe chodniki, zatoki parkingowe, a istniejący na końcu tej ulicy parking zostanie wyłożony kostką. 

- Mieszkańcy długo czekali na ten remont, a prace są takie drogie, bo nie chodzi o samą wymianę asfaltu - mówi wykonawca Artur Gawłowski:

"Po pierwsze będzie rondo, cała instalacja wodna na Traugutta i Słowackiego, nowa, nowa kanalizacja deszczowa, kilkadziesiąt nowych lamp tam będzie no i ponad 100 kolizji z różnymi podziemnymi instalacjami, które tam przebiegają."

Wartość zadania to 11,6 mln zł. Wkład własny miasta wyniesie ok. 590 tys. zł. Ponad 11 mln zł na te inwestycje pozyskaliśmy z rządowego funduszu „Polski Ład". Wszystko ma być gotowe w przyszłoroczne wakacje.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.