Lubińskie samorządy planują kolejne, wspólne remonty dróg

Karolina Bieniek, el | Utworzono: 2024-02-10 18:51 | Zmodyfikowano: 2024-02-10 18:56
Lubińskie samorządy planują kolejne, wspólne remonty dróg - fot. K. Bieniek
fot. K. Bieniek
Lubińskie samorządy planują kolejne, wspólne remonty dróg - 0
Lubińskie samorządy planują kolejne, wspólne remonty dróg - 1

Zlecono już projekty dla przebudowy dwóch odcinków w Wiercieniu, drogi na trasie Osiek - Pieszków i budowy chodnika w Miłosnej. W planach jest także opracowanie dokumentacji dla inwestycji drogowych w Zimnej Wodzie, Księgienicach, Miłoradzicach i Niemstowie. Jak podkreśla starosta powiatu lubińskiego Paweł Kleszcz, bez współpracy takie inwestycje nie byłyby możliwe. - Nas, jako mieszkańców tak naprawdę nie interesuje, jaką drogą jedziemy, byleby ta droga była możliwie w jak najlepszym stanie, nowoczesna, bez dziur i bezpieczna, dlatego znaczna część, jeżeli nie zdecydowana większość inwestycji drogowych, odbywa się przy współudziale gmin - dodaje. 

Samorządy starają się o zewnętrzne finansowanie tych inwestycji zapewniając wkład własny.  - Decyzje o przekazywaniu środków gminnych na drogi powiatowe nie są łatwe - mówi wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan. 

Od 2018 roku powiat lubiński we współpracy z gminą wiejską Lubin zmodernizował łącznie 26 km dróg, za blisko 63 mln złotych, z czego 42 mln pochodziły z pozyskanych dotacji zewnętrznych.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.