Pewne zwycięstwo KPR-u w Superlidze

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2024-02-10 21:31
Pewne zwycięstwo KPR-u w Superlidze - fot. kprkobierzyce.pl

Podopieczne Marcina Palicy nie weszły w spotkanie najlepiej. Najpierw rzut karny zmarnowała Despodovska, a następnie gospodynie trafiły dwukrotnie (2:0 5’). Kobierki szybko odpowiedziały, a trzy bramki z rzędu zdobyła Magdalena Drażyk (2:3). Mecz był naprawdę wyrównany, a przyjezdne powoli budowały przewagę nad przeciwniczkami (4:6 12’).

W 19 minucie można było odczuć, że Kobierki złapały rytm i będą powoli odjeżdżać rywalkom (5:9 19’). Tak jednak się nie stało, ponieważ szczypiornistki z Piotrkowa Trybunalskiego skutecznie wykorzystywały błędy trzeciej drużyny ligowej tabeli i niespodziewanie wyszły na prowadzenie (10:9 25’). Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 12:13 po skutecznym rzucie Marioli Wiertelak w ostatnich sekundach.

Druga część gry rozpoczęła się idealnie dla zawodniczek KPR-u, a znakomicie w ofensywie spisywała się Małgorzata Buklarewicz (12:17 35’). Gospodynie wyprowadziły dwa szybkie ciosy, skracając dystans do rywala (14:17 36’). Obraz gry był wyrównany, lecz przewaga wciąż była po stronie przyjezdnych (16:20 43’).

MKS naciskał mocno na przeciwniczki z Kobierzyc, lecz Lesia Smolinh dwoma ważnymi trafieniami pozwoliła przetrwać napór (19:23 48’). Na 7 minut przed końcem kobierzyczanki prowadziły już sześcioma bramkami (20:26 53’). Końcowy rezultat to 28:23 dla podopiecznych Marcina Palicy.

Piotrcovia Piotrków Tryb. - KPR Gminy Kobierzyce 23:28 (12:13).

Najwięcej bramek: dla Piotrcovii - Joanna Gadzina 5, Patrycja Królikowska 3, Sylwia Radusho 3; dla KPR - Małgorzata Buklarewicz 9, Katarzyna Cygan 4, Lesia Smolinh 4, Mariola Wiertelak 4.