Wałbrzych szykuje się na sportowe emocje

Bartosz Szarafin, WK | Utworzono: 2024-02-14 09:23 | Zmodyfikowano: 2024-02-14 09:32
Wałbrzych szykuje się na sportowe emocje - fot. Bartosz Szarafin
fot. Bartosz Szarafin

Miasto zaprezentowało kalendarz najważniejszych wydarzeń przewidzianych w tym roku. Wśród nich jest kilka dyscyplin i imprezy, które zasługują na miano cyklicznych, mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha:

- Uważam, że ten rok zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Będzie w tym roku drugi memoriał Stanisława Grędzińskiego, który będzie się rozgrywał w hali, która była jego miejscem pracy, marzeniem. Zorganizujemy również targi sportu i cykl około 50 imprez w ramach współzawodnictwa szkół.

Nie zabraknie też tradycyjnych propozycji, jak 24. wałbrzyski półmaraton. W tym roku do miasta zawitają też młodzi sportowcy w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych. W Wałbrzychu przewidziano zmagania 5 z 18 dyscyplin, wymienia Arkadiusz Zagrodnik z Dolnośląskiej Federacji Sportu:

- Zaczynamy od szachów, później zapasy w stylu klasycznym, później będzie boks i następnie siatkówka chłopców, siatkówka dziewcząt. Koło 1000 uczestników. Jeszcze w zaprzyjaźnionym Szczawnie-Zdroju tenis stołowy.

Nie zabraknie kultowych już pozycji. Wśród nich będzie czerwcowy Alkatraz. Pozostajemy przy formule dwudniowej, zapowiada organizator Michał Borzemski:

- To streetball organizowany na zasadzie amerykańskiego streetballa czyli koszykówki nie na jeden kosz, na dwa kosze. Na wzór najlepszej ligi streetballowej świata Rucker Park w Nowym Jorku. Stąd spodziewamy się, że wielu zawodników również ligowych odwiedzi nas. W 2019 r. turniej odwiedziła mega gwiazda Thomas Kelati.

Zgłoszenia ruszą lada moment. Kalendarz zamkną zmagania pięściarzy, mówi Krzysztof Sadłoń z klubu Imperium Boxing:

- Wałbrzych boksem stoi. To jest wyjątkowy rok. Dwie centralne imprezy w boksie, a Mistrzostwa Polski Seniorów to jest wyjątkowa impreza od lat najważniejsza dla wszystkich pięściarzy. Będziemy mogli zobaczyć najważniejszych zawodników w boksie olimpijskim. Bardzo możliwe, że będą tutaj nasi olimpijczycy, a marzę i życzę sobie, żeby to byli już medaliści olimpijscy.

W kalendarzu przewidziano także zmagania kolarzy w ramach Górali na Start oraz lekkoatletów w Superlidze w Akrobatyce Sportowej.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.