Młodzi koszykarze Śląska z Pucharem Polski

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2024-02-19 08:27
Młodzi koszykarze Śląska z Pucharem Polski - fot. wks-slask.eu

Juniorzy starsi WKS dobrze weszli w mecz wygrywając pierwszą kwartę 18:16. W drugiej części gry Energa GAK Gdynia zdołała odrobić straty, ale to nie zniechęciło wrocławian, którzy po przerwie wrócili na parkiet z nową energią. Pomimo trudnej oraz przegranej trzeciej kwarty, WKS nie poddał się i w ostatniej części meczu odzyskał prowadzenie, wygrywając mecz 71:68 (18:16, 19:21, 13:18, 21:13).

Borys Baran (18 punktów, 5 zbiórek i 2 asysty,) i Szymon Nowicki (7 punktów i 5 zbiórek) zasłużenie zostali wyróżnieni za swój finałowy występ. Borys został uznany za MVP meczu finałowego, a Szymon MVP drużyny w kontekście całego turnieju. Największe wyróżnienie otrzymał Jędrzej Musiał, który został MVP całego turnieju.