Siatkarki Volley Wrocław przegrały z MKSem Kalisz 2:3

Robert Skrzyński | Utworzono: 2024-02-20 21:35 | Zmodyfikowano: 2024-02-20 21:35
Siatkarki Volley Wrocław przegrały z MKSem Kalisz 2:3 - fot. volleywroclaw.pl

Siatkarki Volley Wrocław przegrały z MKSem Kalisz 2:3, w tie-breaku 9:15 w zaległym meczu ekstraklasy.

Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla wrocławskiej drużyny, która wyraźnie przegrała dwie pierwsze partie 18:25 i 16:25.

Wrocławianki wróciły jednak do gry. Po niesamowitej końcówce wygrały trzeciego seta 27:25. W czwartej partii przegrywały już 15:19, a jednak zdołały odwrócić jej losy i triumfowały 25:21. W końcówce tego seta zdobyły aż 10 punktów przy zaledwie dwóch punktach rywalek.

O losach meczu musiał zatem decydować tie-break. W nim siatkarki Volley były już słabsze od rywalek i przegrały 9:15, ulegając w całym spotkaniu 2:3.

Warto przypomnieć, że pierwsze spotkanie tych drużyn w tym sezonie 21 października również zakończyło się tie-brakiem, ale wówczas siatkarki Volley pokonały na wyjeździe rywalki 3:2.

Volley w tabeli zajmuje 9 miejsce z dorobkiem 14 punktów. MKS jest ósmy, ale jego przewaga nad drużyną z Wrocławia to aż 9 punktów.

Volley Wrocław – MKS Kalisz 2:3 (18:25, 16:25, 27:25, 25:21, 9:15).

Volley Wrocław: Gabriela Ponikowska, Lucie Muhlsteinova, Anna Bączyńska, Anna Lewandowska, Julia Szczurowska, Kinga Stronias - Anna Pawłowska (libero) – Adrianna Szady, Julia Stancelewska, Joanna Chorąża, Aleksandra Gancarz.

MKS Kalisz: Katarzyna Wawrzyniak, Karolina Drużkowska, Karolina Fedorek, Aleksandra Rasińska, Lucija Mlinar, Zuzanna Efimienko-Młotkowska - Izabela Śliwa (libero) – Natalia Pajdak (libero), Zuzanna Kuligowska, Aleksandra Cygan, Izzy Ashburn.