Czołowa zawodniczka opuszcza klub z Wrocławia

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2024-03-19 09:15 | Zmodyfikowano: 2024-03-19 09:15
Czołowa zawodniczka opuszcza klub z Wrocławia - fot. Volley Wrocław
fot. Volley Wrocław

Kontrakt łączący siatkarkę z wrocławskim klubem został rozwiązany za porozumieniem stron z dniem 18 marca. Julia Szczurowska, po niespełna dwóch sezonach rozegranych w rodzinnym mieście, sezon 2023/24 ma dokończyć w jednej z lig zagranicznych. 

- Dziś chciałabym podzielić się z Wami informacją, że opuszczam KGHM #VolleyWrocław. Dostałam szansę, żeby dokończyć sezon w zagranicznej lidze. Zarząd klubu pozwolił mi skorzystać z tej szansy i >>wylecieć z gniazda<<, za co bardzo dziękuję. Te dwa sezony w moim rodzinnym mieście będę wspominać bardzo dobrze. Wrocław może poszczycić się swoją siatkarską społecznością. Mamy jednych z najlepszych kibiców w Polsce. To było dla mnie cudowne przeżycie, że mogłam cieszyć się moją rodziną na trybunach tak wiele razy. Dziękuję prezesowi i trenerowi za dużą szansę jaką tu dostałam. Dzięki Wam rozwinęłam skrzydła i mam nadzieję, że już zostanę na tej dobrej ścieżce. Za wszystkie dziewczyny z drużyny będę trzymać bardzo mocno kciuki, nie tylko za ostatnie mecze, ale również za resztę ich kariery. Jeszcze raz – dziękuję za wszystko! Nie mówię żegnam, a do zobaczenia! – mówi Julia Szczurowska.

Prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A. zgodził się na transfer atakującej do zagranicznego klubu na końcówkę sezonu: - Julia Szczurowska zgłosiła się do mnie z propozycją rozwiązania kontraktu łączącego ją z naszym klubem. Otrzymała propozycję z zagranicznego klubu, w którym mogłaby dokończyć sezon i powalczyć o wysokie cele. Mając na uwadze sezon reprezentacyjny, wyraziłem zgodę na ten transfer - powiedział Jacek Grabowski. 

Julia Szczurowska była najlepszą atakującą sezonu zasadniczego Tauron Ligi, jest również drugą najlepiej punktującą siatkarką całych rozgrywek.

KGHM Volley nie awansował do fazy play-off ekstraklasy. Wrocławianki w tej sytuacji czeka jeszcze tylko dwumecz o 9. lokatę ze Stalą Mielec.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.