#DzienDlaKobiet z PCK „ Być Kobietą” z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet

Radio Wrocław, AO | Utworzono: 2024-02-26 13:27 | Zmodyfikowano: 2024-02-26 13:27

Dolnośląski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Wrocławiu, jest pomysłodawcą i głównym organizatorem wielowymiarowego projektu „DzienDlaKobiet z PCK „Być Kobietą” z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Głównym i najważniejszym założeniem jest profilaktyka, promocja i edukacja na temat ważnych aspektów zdrowia kobiet, podniesienie świadomości o konieczności regularnych badań kontrolnych oraz wczesnego wykrywania potencjalnych problemów zdrowotnych. Edukacja i nauka troski o własne zdrowie tak, by, jak najdłużej cieszyć się pełnym, aktywnym życiem. Projekt dotyka także aspektów rozwoju, wsparcia, świadomości, problemów kobiet, jak i również samego święta, które obchodzone jest 8 marca.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane kobiety do wzięcia udziału w badaniach, wykładach, prelekcjach oraz innych aktywnościach w ramach wydarzeń, które pomogą w budowaniu świadomości zdrowotnej, relacji, wspólnoty, troski i wsparcia w dbaniu o własne zdrowie i dobrostan.

Dołącz do naszego projektu, aby spotkać inspirujące kobiety, zdobyć nowe umiejętności i wspólnie tworzyć przestrzeń wsparcia i rozwoju. Bądź częścią tej wyjątkowej inicjatywy, która promuje siłę, empatię i wzajemne wsparcie wśród kobiet!

Śledzicie nas na naszych mediach społecznościowych oraz stronie internetowej, gdzie znajdziecie szereg informacji na temat nadchodzących wydarzeń i sposobów możliwości zaangażowania się w nasze projekty.

Realizacja wydarzeń odbędzie się w dniach 8-9 i 16 marca we Wrocławiu i jest podzielona na 3 strefy.

STREFA ZDROWIA „BIAŁE MIASTECZKO”

8/9.03.2024 r., w godz.12:00-18:00

Rezydencja na Dyrekcyjnej (plac parkingowy, budynek główny)
Wrocław, ul. Dyrekcyjna 3-5

Organizacja „Białego Miasteczka” skupia się przede wszystkich na możliwości skorzystania z bezpłatnych kompleksowych badań istotnych dla zdrowia kobiet. Na placu parkingowym przy Rezydencji na Dyrekcyjnej, zostaną rozstawione busy diagnostyczne i punkty pobrań:

Cytobus, Osteobus, KrwioBus, badania ciśnienia krwi wraz z konsultacją, badania poziomu cukru wraz z konsultacją, nauka samobadania piersi - edukacja na fantomach, badania podologiczne, trychologiczne, edukacja i kwalifikacja oraz zapisy na badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, edukacyjny punkt dotyczący tematyki pierwszej pomocy.

STREFA WARSZTATOWO - WYKŁADOWA:

Uniwersytet Wrocławski, Instytut Psychologii (Aula Uniwersytetu, II piętro)
Wrocław, ul. J. Dawida 3

Zapraszamy wszystkie kobiety na wyjątkowe prelekcje i wykłady, prowadzone przez wykładowców Instytutu Psychologii Uniwersytet Wrocławski, które obszernie poruszą istotne tematy dotyczące problemów współczesnych kobiet, zagadnień zdrowotnych, wsparcia, rozwoju oraz wzajemnej motywacji w drodze do samorealizacji.

08.03.2024 r. ( piątek )

  • godz. 17.00 - 18.30 dr Katarzyna Serafińska - wykład: „Współczesna kobieta w bliskim związku. Realia, wyzwania i perspektywy”.
  • godz. 18.45 - 20.15 mgr Anna Cieślik - wykład: „Kobiecość w męskim świecie biznesu. Jak mądrze wykorzystać emocje, wrażliwość i troskę do budowania organizacji odpornych na wstrząsy?"

09.03.2024 r. ( sobota )

  • godz.10.00 - 11.30 dr Bogna Bartosz - wykład: „Skąd czerpać psychiczną siłę? Z perspektywy psychologii pozytywnej”.
  • godz.11.45 - 13.15 dr Dorota Chmielewska-Łuczak - wykład „Życie seksualne matek”.
  • godz.13.30 - 15.00 dr Małgorzata Włodarczyk - wykład „Psychologiczne aspekty okresu okołomenopauzalnego”

STREFA SPORTU: Bieg O!Zdrowie Kobiet

16.03.2024 r., w godz.10:00 - 15:00

Miejsce: Hala Stulecia ( Pergola, Park Szczytnicki), Wrocław, ul. Wystawowa 1

Spaceruj! Idź z kijkami! Biegnij!

Dołącz do nas, aby celebrować ruch i zdrowie w przyjaznej atmosferze, gdzie liczy się każdy krok, nie presja czasowa. Cieszmy się aktywnością z ruchu, bez względu na umiejętności, tempo, czy wiek.

Czekamy na Ciebie na starcie - bądź częścią tego wyjątkowego wydarzenia, które promuje zdrowie, aktywność fizyczną i wspólnotę kobiecą! Po prostu ciesz się chwilą w otoczeniu inspirujących kobiet :-)

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, przebiegu i organizacji Biegu O!Zdrowie Kobiet, znajdą Państwo na www.pck.wroclaw.pl

 

Reklama