Powstał jako jeden z pierwszych Orlików w Polsce, przyszedł czas na jego remont

Bartosz Szarafin, AO | Utworzono: 2024-02-29 07:40 | Zmodyfikowano: 2024-02-29 07:42
Powstał jako jeden z pierwszych Orlików w Polsce, przyszedł czas na jego remont - fot. Bartosz Szarafin / Radio Wrocław
fot. Bartosz Szarafin / Radio Wrocław
Powstał jako jeden z pierwszych Orlików w Polsce, przyszedł czas na jego remont - 0
Powstał jako jeden z pierwszych Orlików w Polsce, przyszedł czas na jego remont - 1
Powstał jako jeden z pierwszych Orlików w Polsce, przyszedł czas na jego remont - 2

Jest to jedyny obiekt tego typu w tej części miasta. W niektóre dni oblegany od rana do wieczora - mówi Iwona Początek - dyrektorka szkoły.

"Są dwa boiska jedno jest wielofunkcyjne, drugie jest do piłki nożnej. Będzie wszystko remontowane łącznie z nawierzchnią, ogrodzeniem, oświetleniem. Będzie również monitoring, który pewnie zabezpieczy też przed dewastacjami. Orlik właściwie czynny jest do g.21.00 i korzystają z niego i dzieci i młodzież, jak również osoby dorosłe, które chciałyby po prostu uprawiać piłkę nożną."

Remont jest niezbędny. Na murawie pojawiły się już dziury, a jedno z boisk zamknięte jest z uwagi na bezpieczeństwo.

- Właśnie podpisano umowę, a inwestycja ruszy w połowie marca. Wytrzymamy, ale warto - mówi Sebastian Raciniewski nauczyciel Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 5 w Wałbrzychu.

"Ja śmiem twierdzić, że jest to obiekty typu Orlik, najbardziej użytkowany w Polsce. Od godzin porannych do wieczornych mamy takie szczęście mieć takie boisko, ale wszystko ma swoje granice no i wymaga teraz dodatkowych prac. Nawet jeżeli będzie ciężko to sobie poradzimy i warto poczekać."

- Obecne boiska zaczynały już zagrażać bezpieczeństwu użytkowników - przyznaje Iwona Początek - Dyrektorka Szkoły.

"Są już takie ubytki - no dziury po prostu zwyczajnie. Na drugim boisku również w nawierzchni są dziury i niestety to boisko w tej chwili jest zamknięte, wyłączone w ogóle z użytku, bo zagraża bezpieczeństwu. / Ale ogrodzenie, oświetlenie, no tego się nie da oszukać."

Remont obejmie naprawę dwóch boisk. Jednego do piłki nożnej, a drugiego do siatkówki i koszykówki. W zakresie prac uwzględniono m.in wymianę nawierzchni, odwodnienie, ogrodzenie wraz z piłkochwytami oraz nowe energooszczędne oświetlenie. Inwestycja ma być gotowa za pół roku. Koszt to blisko 1mln 700tys zł.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.