W Polanicy-Zdroju działa już nowe przedszkole

Jarosław Wrona, WK | Utworzono: 2024-03-08 13:27 | Zmodyfikowano: 2024-03-08 13:28
W Polanicy-Zdroju działa już nowe przedszkole - fot. Jarosław Wrona
fot. Jarosław Wrona

W nowoczesnym budynku zainstalowano fotowoltaikę i pompę ciepła, co pozwala gminie na znaczne oszczędności. Sale zostały wyposażone w meble i pomoce dydaktyczne, zapewniając najmłodszym komfortowe warunki. Przy obiekcie powstał też sad z drzewkami owocowymi i ogródek. Jak powiedział Radiu Wrocław Mateusz Jellin, burmistrz Polanicy-Zdroju, obiekt został wybudowany przede wszystkim dla polaniczan, ale nie tylko:

Jeżeli znajdą się wolne miejsca, a takie są, przyjmujemy również dzieci z sąsiednich gmin. 100 miejsc w przedszkolu i 24 miejsca w żłobku. Żłobek powstał w Polanicy po kilkudziesięciu latach przerwy, obawialiśmy się czy będzie zainteresowanie, ale okazało się, że to zainteresowanie jest ogromne i te 24 miejsca wypełniliśmy naprawdę w błyskawicznym czasie.

Obiekt jest monitorowany, a opiekunowie mogą korzystać z nowych pomocy dydaktycznych i multimediów. Jak powiedziała Radiu Wrocław Agata Winnicka, zastępczyni burmistrza Polanicy-Zdroju, najważniejsza jest opinia najmłodszych:

- Dostały do dyspozycji piękne, duże, przestronne sale, nową jadalnię, bardzo zadowolone są z tego, że mają dostęp do toalet, są przy każdej sali. Już te pierwsze dni mamy za sobą. Myślę, że dzieci już coraz lepiej znoszą pobyt. Zdarza się, że już nie chcą iść do swoich mam, do swoich tatusiów, kiedy po nich przychodzą, więc to jest chyba najlepsza rekomendacja.

Budowę obiektu dofinansowano z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych. Gmina pozyskała dodatkowe środki na wyposażenie i utrzymanie przez kolejne trzy lata oddziałów żłobkowych z programu Maluch+, a ze środków norweskich zagospodarowano tereny zielone.

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.