Państwowy żłobek w Siechnicach będzie... trzy razy większy

Martyna Czerwińska, JD | Utworzono: 2024-03-27 13:32 | Zmodyfikowano: 2024-03-27 13:32
Państwowy żłobek w Siechnicach będzie... trzy razy większy - fot. www.siechnice.com
fot. www.siechnice.com

Chętnych do żłobka było co roku trzy razy więcej niż miejsc:

"Nie dostaliśmy się do żłobka państwowego, mimo że jesteśmy tu zameldowani, tu się rozliczamy i mamy dwoje dzieci. Byłam pewna, że mamy szansę, a jednak nie. Prywtany żłobek jest bardzo drogi, to ponad tysiąc złotych miesięcznie, nie stać nas na takie wydatki" - skarżyli się do niedawna rodzice.

Koszt inwestycji to ponad 10 mln zł. Jak mówi burmistrz Milan Usak -znaczną część tej kwoty, prawie 8,5 mln zł, pokryją dofinansowania:

"Żłobek będzie duży, żeby nie powiedzieć bardzo duży. Teraz świadczy usługi dla 95 dzieci, natomiast po rozbudowie to będzie ponad 300 miejsc. To już jest wyczerpanie możliwości działki. Po tym już raczej nie będzie tam miejsca na rozbudowę, być może w przyszłości gmina zdecyduje się na placówkę w innej lokalizacji"

Młodzi rodzice, nie ukrywają, że to bardzo dobra wiadomość, bo do tej pory na miejsce w państwowym żłobku mogły liczyć przede wszystkim rodziny w trudnej sytuacji:

"Nie było tu prawie żadnych miejsc. Tylko rodziny wielodzietne się dostawały praktycznie. Chodziliśmy do prywatnego żłobka, co prawda dofinansowywanego przez gminę, ale to były tak śmieszne pieniądze, że w którymś momencie przestało się opłacać pracować"

Rozbudowa już ruszyła, powinna potrwać około roku.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.